Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Konferencja „Uczeń bezpieczny w sieci” z udziałem Urszuli Augustyn
Szukajmy odpowiedzi jak pomóc uczniom odnaleźć się w Internecie – powiedziała w piątek wiceminister Urszula Augustyn.
Pełnomocnik Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach w piątek w Warszawie wzięła udział w konferencji „Uczeń bezpieczny w sieci”, realizowanej w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”.
– Dobre, mądre i zespołowe działania, budujące relacje rówieśnicze są nie do zastąpienia żadnym komputerem – przekonywała Urszula Augustyn.
W swoim wystąpieniu, wiceminister edukacji przedstawiła aspekty prawne i praktyczne bezpieczeństwa uczniów w Internecie oraz główne założenia rządowego programu „Bezpieczna+”. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, zarówno w szkole, jak i poza nią.
Jej zdaniem bezpieczna szkoła to taka, w której dzieci mające tysiące rozmaitych pomysłów współpracują z dorosłymi potrafiącymi mądrze i dobrze reagować na niepożądane zjawiska.
– Zachęcajmy szkoły, aby były otwarte. Jeśli chcemy, aby młodzi ludzie na przerwie w szkole nie rozmawiali ze sobą za pośrednictwem SMS-ów, to dajmy im alternatywę i pokażmy im, jak wspólnie ze sobą spędzać wolny czas – dodała Urszula Augustyn.
Konferencja skierowana była do przedstawicieli organów prowadzących szkoły, dyrektorów, nauczycieli, a także do pedagogów, psychologów i wychowawców.
Program spotkania obejmował wykłady badaczy, specjalistów i praktyków zaangażowanych w problematykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. Udział w niej wzięli między innymi przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji i Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej. Był także czas na dyskusję i wspólną wymianę doświadczeń.
„Bezpieczna+” przewiduje działania dotyczące m.in.: podniesienia poziomu kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia, które w niej występują. Dotyczy to np. opracowania i upowszechnienia rekomendacji w zakresie zabezpieczeń szkolnych sieci komputerowych, materiałów informacyjnych i dydaktycznych dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni. Działania będą prowadzone we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa.
W tym roku na realizację programu rząd przeznaczył 15 mln zł. W następnych latach (do 2018 roku) kwota ta zostanie zwiększona do 20 mln zł.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/10/02
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe