Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Minister Edukacji Narodowej an II Śląskim Kongresie Oświaty

Kształcenie umiejętności matematycznych uczniów w edukacji wczesnoszkolnej, edukacja przez zachwyt, autonomia szkoły - to tylko niektóre zagadnienia, jakie poruszyli dzisiaj uczestnicy II Śląskiego Kongresu Oświaty. Wśród nich minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Na pewno zmiany muszą dotyczyć testu 6-klasisty. Dla wielu jest on przesadzony. Z naszych doświadczeń wynika, że często nie tyle uczniowie, co ich rodzice martwią się jego wynikami. A wyniki tego testu nie świadczą jeszcze o szkole. Nie możemy pozwolić sobie na nieokazanie wyników – powiedziała w trakcie Kongresu szefowa MEN. - Musimy wspólnie się zastanowić jak to zrobić, aby z tego sprawdzianu „spuścić powietrze". Poproszono mnie o nieeksperymentowanie w tym roku. Myślmy proszę, żeby w przyszłym roku zająć się tym tematem. Widzę ten problem i uważam, że niepotrzebnie jest on wygenerowany - dodała.

W trakcie spotkania Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała, że jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015 jest podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych w zakresie umiejętności określonych w podstawie programowej, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności w zakresie matematyki.

- Na poziomie edukacji wczesnoszkolnej jest problem z nauczaniem matematyki, dlatego proponujemy wsparcie dla nauczycieli - powiedziała minister edukacji. - To istotne, bo kiedy uczeń proponuje rozwiązanie nieschematyczne, nauczyciel pewny swej wiedzy będzie zachęcał do kolejnych eksperymentów, nauczyciel niepewny, nakłoni ucznia do korzystania ze schematu, w którym sam czuje się pewnie – dodała.
II Śląski Kongres Oświaty (24-25 listopada, Katowice), organizowany pod hasłem „Otwarta szkoła", jest dedykowany dyrektorom oraz wicedyrektorom przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych, a także nauczycielom, pedagogom i psychologom.

Uczestnicy wydarzenia mają możliwość udziału w licznych panelach dyskusyjnych, debacie oksfordzkiej „Edukacja przez zachwyt", seminariach poświęconych m.in. roli cyberprzestrzeni we współczesnej szkole, a także w warsztatach skoncentrowanych na wzbogaceniu umiejętności śląskiej kadry pedagogicznej. Kongres odbywa się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej o II Śląskim Kongresie Oświaty TUTAJ.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2014/11/24

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT