Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Premiera wyników BKL. Wyzwania na dziś i jutro
Premiera wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego odbyła się podczas ogólnopolskiej konferencji „Obraz polskiego rynku pracy w wynikach pięciu edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego. Wyzwania na dziś i jutro”. Podczas wtorkowego (28 kwietnia) spotkania Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowała Ewa Dudek, podsekretarz stanu.
Konferencję otworzyli Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Władysław Kosiniak Kamysz, minister pracy i polityki społecznej oraz Grażyna Henclewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Uczestnicy konferencji wzięli udział w ponad dwudziestu wystąpieniach i dyskusjach. Poruszali wiele kwestii istotnych dla polskiej gospodarki, edukacji i rynku pracy. Wystąpienia odbywały się zarówno w sesjach plenarnych jak i w ramach czterech ścieżek tematycznych. Rynek pracy analizowano nie tylko od strony pracodawców, ale również pracowników – ich rozwoju zawodowego, zadowolenia z pracy, formy zatrudnienia.
W debacie „Edukacja a innowacyjna gospodarka w oparciu o doświadczenia projektu Bilans Kapitału Ludzkiego” wzięli udział, oprócz wiceminister edukacji Ewy Dudek, także Jerzy Majchrzak, dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki, Małgorzata Marcińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Bartłomiej Banaszak, rzecznik praw absolwenta, dr Grzegorz Baczewski, dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy w Konfederacji Lewiatan oraz prof. Jarosław Górniak, koordynator naukowy projektu BKL. Dyskusję moderował Jacek Żakowski, dziennikarz „Polityki”.
W nowej perspektywie finansowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój planowana jest kontynuacja projektu i realizacja badań dotyczących podaży i popytu kompetencji nie tylko na poziomie ogólnopolskim, ale także w poszczególnych, ważnych dla polskiej gospodarki branżach.
Data: 2015/04/28
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe