Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Rok Szkoły Zawodowców – minister edukacji w Poznaniu i Swarzędzu
- Zachęcam do promowania szkolnictwa zawodowego. Ważne, abyśmy w tym zakresie współpracowali – mówiła dzisiaj szefowa MEN podczas spotkań w Poznaniu i Swarzędzu.
Joanna Kluzik-Rostkowska w trakcie wizyty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkała się m.in. z uczestnikami Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. To konkurs objęty patronatem MEN. Minister edukacji wzięła także udział w panelu dyskusyjnym „Kształcenie zawodowe realizowane przez samorząd gospodarczy – dobre praktyki”. Dyskusja odbywała się będzie w ramach konferencji „Fach w rękach. Rola samorządu gospodarczego w kształceniu zawodowym”.
– Nie mam wątpliwości, że trzeba odbudować szkolnictwo zawodowe. Zaczęliśmy od tego roku szkolnego, który ogłosiłam „Rokiem Szkoły Zawodowców”. Na jednym roku się jednak nie skończy – powiedziała szefowa MEN. – Szkolnictwo zawodowe ma sens tylko wtedy, kiedy jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.
Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała, że w nowej perspektywie finansowej UE są pieniądze dedykowane szkolnictwu zawodowemu. – Marszałkowie województw mają w sumie na ten cel 900 mln euro. W budżecie MEN mamy kolejne 124 mln euro. Negocjacje z UE trwały długo. Zadbaliśmy o to, aby środki od marszałków mogły trafić m.in. do pracodawców – powiedziała minister. – Bardzo mi zależy na tym, aby pracodawcy tworzyli miejsca pracy i praktyk zawodowych. Jest to najszybsza ścieżka do połączenia szkolnictwa zawodowego z rynkiem. Rozmawiałam już z częścią marszałków. Nie mają wątpliwości, że w regionach powinno powstać miejsce, w którym będą zbierane regionalne oczekiwania rynku pracy – dodała.
Podczas wizyty w Poznaniu minister edukacji wzięła też udział w Gali Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy, w trakcie której wręczyła nagrody laureatom. Spotkała się także z Simon’em Bartley’em, prezydentem WorldSkills International. To organizacji zrzeszająca ponad 70 państw, której misją jest promocja i rozwój kształcenia zawodowego w ramach systemu krajowych i międzynarodowych konkursów zawodowych. Odwiedziła także poznański Zespół Szkół Budowlanych.
– Pracujemy nad kształceniem dualnym. Współpracujemy ze strefami ekonomicznymi. Mamy propozycje od rzemiosła, ale musimy ją poszerzyć i spojrzeć szerzej na kształcenie dualne nie tylko w rzemiośle – przypomniała szefowa MEN.
Ostatnim punktem dzisiejszej wizyty w Wielkopolsce było spotkanie z uczniami, nauczycielami i dyrekcją Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/03/12
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe