Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Za Nami Noc Muzeów w MEN
Prawie 1000 osób wzięło udział w sobotniej (16 maja) Nocy Muzeów w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Część z nich po swoim gabinecie oprowadziła osobiście minister Joanna Kluzik-Rostkowska.
Główną atrakcją Nocy Muzeów w MEN było zwiedzanie zabytkowego gmachu ministerstwa przy Al. Szucha 25, w tym gabinetu Joanny Kluzik-Rostkowskiej. To nie wszystko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy grup rekonstrukcyjnych z czasów II wojny światowej.
To była długa i ciekawa noc. Pierwsi zwiedzający pojawili się w naszej siedzibie o godz. 18. Ostatni opuścili gmach resortu ok. godz. 2 w niedzielę.
Nie brakowało chętnych do zajęcia fotela ministra. Noc Muzeów była bowiem niepowtarzalną okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w miejscu gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące polskiej edukacji. Część ze zwiedzających miała okazję spotkać się z szefową MEN, która chętnie udostępniała im swój fotel…
Uczestnicy Nocy Muzeów mieli także okazję poznać historię naszego gmachu. A ta jest burzliwa i niezwykle ciekawa. To budynek wpisany do rejestru zabytków, w którym w dużym stopniu została zachowana oryginalna forma wnętrz z lat 30. XX wieku.
Od 1930 r. swoją siedzibę miało tutaj Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Nasz gmach był pierwszą nowo budowaną siedzibą ministerialną w II Rzeczypospolitej, przeznaczoną dla resortu obejmującego swym działaniem najszerszy zakres kultury polskiej, wyznania, nauki i wychowania.
Zwiedzanie to nie wszystko! Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy grup rekonstrukcyjnych z czasów II wojny światowej, kiedy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej był siedzibą gestapo, czyli Urzędu Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego.
W trakcie Nocy Muzeów na naszym dziedzińcu można było podziwiać także oryginalny zabytkowy samochód – Opel Kapitan, którym jeździli ministrowie w okresie 20-lecia międzywojennego.
Dziękujemy za udział w Nocy Muzeów. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczne atrakcje!
Data: 2015/05/17
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe