Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w tym samym zawodzie i typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany? 2. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w innym zawodzie, ale tym samym typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany? 3. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w innym zawodzie i w innym typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany?
Zgodnie z § 15 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. poz. 1170 z późn. zm.) szkoła prowadzi dla każdego ucznia albo słuchacza przez okres jego nauki w danej szkole arkusz ocen ucznia albo słuchacza.
Wpisów w arkuszu ocen ucznia albo słuchacza dokonuje się na podstawie danych zawartych odpowiednio w księdze uczniów, księdze słuchaczy, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów semestralnych, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach sprawdzianów wiadomości i umiejętności, protokołach z prac komisji powołanej w celu ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania, protokołach zebrań rady pedagogicznej, informacji o wyniku egzaminu gimnazjalnego albo o zwolnieniu z tego egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, informacji o wyniku odpowiednio egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, informacji o wyniku egzaminu zawodowego albo o zwolnieniu z tego egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, a także innych dokumentach potwierdzających dane podlegające wpisowi. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia albo słuchacza potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano.
Dla ucznia, który powtarza klasę w tej samej szkole nie zakłada się kolejnego arkusza ocen. Nowy zakłada się w nowej szkole, jeśli uczeń zmienił szkołę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy niżej przedstawiony zapis w prezentowanym na nadzorze pedagogicznym statucie szkoły podstawowej jest zgodny z obowiązującym prawem?"1) § 86; 2. Uczeń i jego rodzice zwracają się z wnioskiem do wychowawcy klasy o umożliwienie wglądu do pracy pisemnej ucznia, dokumentacji egzaminu klasyfikacyjnego, poprawkowego lub innej dokumentacji dotyczącej oceniania.; 3. Wychowawca klasy ma obowiązek umożliwić wgląd do dokumentacji, o której mowa w ust. 2, w porozumieniu z nauczycielem danych zajęć edukacyjnych niezwłocznie, nie później jednak niż w okresie 3 dni od daty złożenia wniosku.; 4. Prace pisemnie ucznia, dokumentację egzaminu klasyfikacyjnego, poprawkowego lub inną dokumentację dotycząca oceniania udostępnia się uczniowi i jego rodzicom do wglądu wyłącznie na terenie Szkoły.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy m legitymacje po13 lipca2024 muszą być obligatoryjne wydAWANE WSZYSTKIM UCZNIOM , CZY NA WNIOSEK?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Kto ponosi odpowiedzialność za złe zachowanie się uczniów (bójka) podczas rekolekcji? Czy jedna katechetka może odpowiadać za grupę 120 uczniów?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc. Ile tygodni nauki liczyć w roku szkolnym 2011/2012?Nie wiem, czy odliczając nauczycielom klas maturalnych godziny, odliczać 8 czy 9 tygodni?
Z nowego rozporządzenia o organizacji roku szkolnego według mnie wynika 9 tygodni, jednak część moich kolegów mówi ,że robi po staremu , czyli odlicza 8.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel pracujący w niepełnym wymiarze godzin, tj 1/2 etatu może mieć w tygodniowym planie zajęć dzień wolny od pracy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe