Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
10 czerwca 2015 roku minister Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz słuchaczy w szkołach publicznych. Kiedy wchodzi w życie, czy już obowiązuje, jakie zmiany niesie?
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2015 r. Główne zmiany dotyczą m.in.:– możliwości zwolnienia ucznia z wykonywania określonych ćwiczeń fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego, a nie – jak dotąd - zwolnienie z realizacji tych zajęć w całości na okres zawarty w tym zwolnieniu. Podstawą do tego zwolnienia będzie opinia lekarza wskazująca, jakich ćwiczeń fizycznych lub – jakiego rodzaju ćwiczeń uczeń nie może wykonywać oraz przez jaki okres;– określenia funkcji, jakie spełnia ocenianie bieżące ucznia, co jest związane z wprowadzeniem możliwości ustalania ocen bieżących w formie opisowej na każdym etapie edukacyjnym. Ocenianie bieżące przekazuje informacje o poziomie osiągnięć edukacyjnych ucznia, jak też jego zaangażowaniu w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności oraz pokonywaniu trudności. Ponadto poprzednie rozporządzenie z dnia 30 kwietnia 2007 r. (z wieloma zmianami), oprócz warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy dotyczyło również przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Obecnie są odrębnymi rozporządzeniami.
Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10.06.2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Podstawa prawna odnośnie dotacji na dziecko w niepublicznym przedszkolu? Czy należy się na zapisane i uczęszczające dotacja czy na dziecko w trakcie wypowiedzenia umowy w innym przedszkolu....trzymiesięcznej? Gdzie wcześniej uczęszczało?
Według mnie rodzic podpisał umowę i musi płacić za czesne i wyżywienie a dotacja należy się dla przedszkola gdzie dziecko obecnie uczęszcza?, dotacja idzie za dzieckiem!
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Zgłosiła się do mnie matka dziecka z 2010 roku, które chodziło do naszego przedszkola 3 lata i w tym roku od września dała go do Klasy I, jednak dziecko płacze i nie chce chodzić do szkoły, więc matka chce z powrotem dać dziecko do naszego przedszkola? Jaka jest procedura i podstawa prawna??? Czy może wypisać ze szkoły?? I czy ja mogę przyjąć do przedszkola??
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń w czerwcu 2020 r. otrzymał opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej o odroczeniu obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2020/2021. Rodzice dostarczyli opinię do przedszkola z oddziałami integracyjnymi, ale nie dopełnili obowiązku dostarczenia jej do szkoły, która poszukiwała ucznia od września. W styczniu dyrektor przedszkola poinformował, że uczeń uczęszcza do placówki integracyjnej bez decyzji o odroczeniu. Zgodnie z prawem taką decyzję dyrektor szkoły wydaje do 31 sierpnia. Co zrobić w takiej sytuacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Podejmując jakie działania pisze się uchwałę rady pedagogicznej? Jak zapisuje się inne decyzje podejmowane przez radę pedagogiczną?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel języka obcego zawodowego (np. anglista lub germanista) jest nauczycielem teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz w myśl nowych przepisów obowiązuje go szkolenie branżowe o którym mówi art. 70 ustawy Karta Nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe