Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Były pracownik, nauczyciel prosi o sprostowanie świadectwa pracy, ponieważ nie ma na nim imienia matki oraz miejsca urodzenia pracownika. Okres zatrudnienia tego pracownika to październik 1982 r do sierpnia 1988r. Świadectwo zostało wystawione 23.08.2006r. z adnotacją, że w posiadanych dokumentach szkoły brak informacji o imieniu rodzica (matki) oraz miejsca urodzenia pracownika. Pytanie czy szkoła powinna wystawić nowe świadectwo po dostarczeniu brakujących danych.
W świadectwie pracy podaje się datę urodzenia, natomiast nie wpisuje się miejsca urodzenia pracownika, w związku z tym w tym zakresie nie ma podstaw do sprostowania świadectwa pracy. Natomiast jeśli pracownik poda imiona rodziców, należałoby dokonać sprostowania poprzez wydanie nowego świadectwa pracy przy jednoczesnym zwrocie przez pracownika poprzedniego dokumentu - § 7 ust. 1 i załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 1289 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 02.09.2013 zatrudniam nauczyciela na umowę na zastępstwo. Czy musi rozpocząć staż?
- Czy dyrektor szkoły przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia np: od 3 do 24 dnia danego miesiąca straci dodatek funkcyjny i motywacyjny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kto określa tygodniowe pensum dla nauczyciela wspomagającego (dotyczy kształcenia specjalnego na mocy orzeczenia)? Czy w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy (zatrudnienie na pełny etat) dyrektor może przydzielić nauczycielowi wspomagającemu obowiązki wykraczające czasowo poza takie podstawowe pensum związane ze wspomaganiem takiego ucznia na obowiązkowych lub pozalekcyjnych zajęciach?
- Kto może zostać upoważniony do dokonywania czynności za dyrektora przedszkola (podpisywać zarządzenia, przelewy bankowe, zatwierdzać faktury, listy płac do wypłaty ) w którym nie ma stanowiska wicedyrektora - sytuacja dotyczy szczególnie okresu urlopu wszystkich pracowników pedagogicznych.
- Obecnie nauczyciel złożył wniosek o dofinansowanie jego studiów - kierunek Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią, które rozpoczął w październiku 2017. Nauczyciel wcześniej nie informował mnie o takich studiach, dlatego nie ujęłam go w Planie form doskonalenia nauczycieli.Czy nauczyciel ma prawo żądać dopłaty? Czy za dwa semestry czy tylko za jeden skoro I semestr już się skończył?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe