Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Chciałabym poruszyć kwestię przyznawania dodatku motywacyjnego dla nauczycieli. Jestem nowym dyrektorem i na podstawie arkuszy informacyjnych dot. pracy nauczycieli przyznałam dodatki motywacyjne we wrześniu. Okazało się, że dwóch nauczycieli ma je niższe niż w ubiegłym roku. Zarzucono mi, że na piśmie nie zawiadomiłam ich wcześniej o obniżeniu dodatku. Czy ogólne przepisy oświatowe zawierają informacje na temat warunków obniżenia dodatku motywacyjnego, czy ma to regulować szkolny dokument tworzony na podstawie uchwały organu prowadzącego? Dodam, że ta uchwała nie zawiera takich informacji.
Jeśli dodatki motywacyjne poprzednio były przyznane na czas określony, który już upłynął, a następnie zostały przyznane na podstawie nowej decyzji w wysokości określonej w uchwale organu prowadzącego, dyrektor nie ma obowiązku zawiadamiania o pogorszeniu warunków płacowych, ponieważ nie dochodzi do zmiany warunków płacowych na niekorzyść nauczycieli w razie przyznania nowego dodatku (art. 30 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 30 ust. 6 pkt 1 KN). Dyrektor nie jest natomiast ustawowo upoważniony do obniżenia obowiązującego nadal dodatku motywacyjnego (przyznanego na czas nieokreślony lub określony, który jeszcze nie upłynął).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole jest nauczycielka, która ukończyła studia mgr na kierunku nie związanym z pedagogiką (ekonomia), posiada również dyplom ukończenia studiów licencjackich z języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. W płacach ta osoba ma płacone z wykształcenia mgr czy jest to prawidłowe ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele szkoły niepublicznej (KLO) mają obowiązek realizacji godzin z art. 42 KN ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację za ile dni niewykorzystanego urlopu należy się ekwiwalent nauczycielowi jeśli jest nauczycielem mianowanym i odchodzi z dniem 31.03.2013r na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne na własną prośbę. Jesteśmy placówką feryjną.Proszę o pilną informację. Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Proszę o podstawę prawną i jej interpretację dotyczącą naliczania środków na ZFŚS przy okazji tworzenia projektu planu finansowego na kolejny rok, oraz czy organ prowadzący ma prawo zaniżyć wartość prawidłowo naliczonego odpisu i co dalej jeżeli tak zrobił.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Organ Prowadzący organizuje naradę szkoleniową, która rozpoczyna się w niedzielę i będę musiał wziąć w niej udział rozpoczynając właśnie od tego dnia. Czy istnieje jakikolwiek przepis, który reguluje ewentualne "oddanie" dnia wolnego w zamian za fakt, iż jestem delegowany w niedzielę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe