Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Co ma zrobić dyrektor szkoły kiedy na czas nie zatwierdził sprawozdania z planu rozwoju zawodowego nauczyciela, przez co nauczyciel nie miał możliwości awansu na kolejny stopień i teraz kończy się nauczycielowi umowa o pracę?
Dyrektor nie zatwierdza sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela.
Nauczyciel obowiązany jest złożyć sprawozdanie w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu. Opiekun stażu (jeżeli dotyczy) przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie 14 dni od dnia zakończenia stażu przez nauczyciela. Następnie, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, dyrektor szkoły ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu.
W tym samym roku, w którym nauczyciel stażysta lub kontraktowy uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego, składa wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o wskazówki jak rozwiązać następujący problem. Jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym w pełnym wymiarze w publicznym przedszkolu, mam 20 godzin z dziećmi i 5 na pełnienie obowiązków dyrektora (otrzymałam drugi rok powierzenie obowiązków). Chcę bardzo zacząć staż na mianowanego, kogo powołać na opiekuna (organ prowadzący, koleżankę z sąsiedniego przedszkola) i jak formalnie realizować zagadnienia ze stażu. Umowy mam przedłużane na rok szkolny.
- W kilkanaście dni od początku roku szkolnego dyrektor szkoły, który sprawuje kadencje od 1 września 2015 podupada na zdrowiu, dostaje zwolnienie lekarskie, przy czym zdaniem lekarza leczenie będzie długie. Dyrektor rozważa po zakończonym leczeniu poproszenie o urlop zdrowotny, a w konsekwencji rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora, ponieważ jego sytuacja nie gwarantuje płynności zarządzania i pracy placówki. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa? Czy dyrektor może dokonać rezygnacji w trakcie urlopu zdrowotnego i z jakim okresem wypowiedzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na pełny etat pełni również funkcję radnego. Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie w/w nauczyciel skorzysta z urlopu dla poratowania zdrowia. W przypadku zatrudnienia jako nauczyciel nie mamy wątpliwości, że ma prawo do takiego urlopu. Czy przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel będzie mógł pełnić funkcję radnego (uczestniczyć w sesjach) i brać udział w pracach zarządu powiatu jako jego członek ?
- Zwolniłam dyscyplinarnie nauczyciela. Nie stawiał się do pracy od 18 maja do 23 maja 2023 r., nie kontaktował się ze szkołą. Umowa została wypowiedziana z dniem 22 maja i wysłana pocztą za potwierdzeniem odbioru. W dniu 25 maja 2023 r. za okres 24-29 maja 2023 r. do szkoły wpłynęło zwolnienie lekarskie od lekarza psychiatry, ale nie ma kodu choroby. Następne wpłynęło zwolnienie lekarskie za okres 30 maja – 2 czerwca 2023 r. wystawione 29 maja 2023 r. przez lekarza rodzinnego. Następne zwolnienie wystawiono 31 maja 2023 r. przez lekarza psychiatrę za okres 18-23 maja 2023 r. (opieka nad mężem). Czy te zwolnienia mają wpływ na zwolnienie dyscyplinarne, wysłane 22 maja 2023 r., które pracownik odebrał 29 maja 2023 r.? Pracownik zadzwonił 22 maja 2023 r. wieczorem i był pod wpływem alkoholu co potwierdził. Rozmowa się na tym zakończyła.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel który ukończył studia podyplomowe z historii (1996) może w roku szkolnym 2018/2019 uczyć wos-u ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe