Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy art 222 Ustawy Prawo Oświatowe dotyczący dodatkowego zatrudnienia tylko za zgoda dyrektora dotyczy pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych?
Wprawdzie w art. 222 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe używa się wyłącznie pojęcia „szkoła”, niemniej jednak zgodnie z art. 220 ust. 2 ustawy, ilekroć w art. 222 ust. 1 używa się sformułowania „szkoła”, należy przez to rozumieć również przedszkola, placówki oraz ich zespoły. Art.4 pkt 14 ustawy Prawo oświatowe stanowi, że pod pojęciem „placówki „ należy rozumieć m.in. jednostkę organizacyjną wymienioną w art.2 pkt 6, czyli poradnię psychologiczno –pedagogiczną, w tym specjalistyczną, udzielającą dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także pomocy uczniom w wyborze kierunku kształcenia i zawodu.
Reasumując, w okresie od 1 września 2017r. do dnia 31 sierpnia 2019r. podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć w poradni psychologiczno-pedagogicznej wymaga uzyskania zgody dyrektora poradni wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia
Podstawa prawna:
1. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe
(Dz.U. z 2017r. poz.60 z późn.zm.).
2. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.59 z późn.zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole zatrudniony jest organizator sportu posiadający legitymację trenera. Na terenie szkoły znajduje się Miejska Strefa Rekreacji Sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego obowiązkowe i pozalekcyjne typu SKS prowadzą nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami. Czy organizator sportu z kwalifikacjami typu trener może prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi poza zajęciami lekcyjnymi np. po południu, w sobotę lub i niedzielę?
- Nauczyciel mianowany zatrudniony na czas określony (zastępstwo) do końca roku szkolnego 2016/2017. Z dniem 30.01.2017 zostaje zatrudniony w sąsiedniej szkole. Czy z nauczycielem mogę rozwiązać umowę na zasadzie porozumienia stron?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w jednej szkole pracownik może mieć dwie umowy: 1/2 etatu nauczyciela świetlicy (KN) i 1/2 etatu pomocy nauczyciela dla ucznia z zespołem Aspergera (na podstawie KP)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
1. Czy nauczyciel, który poszedł na urlop zdrowotny w podstawowym miejscu pracy może też iść na ten urlop w dodatkowym miejscu pracy, czy też musi w drugiej szkole rozwiązać stosunek pracy? Jak to się rozwiązuje w praktyce?
2. W roku szkolnym 2022/2023 nie mam nauczyciela do doradztwa zawodowego (szkoła podstawowa). Komu mogę powierzyć prowadzenie tych zajęć?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź- W jakim terminie Organ Nadzoru Pedagogicznego jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pismo dyrektora szkoły wnioskujące o zatrudnienie nauczyciela bez kwalifikacji bądź osoby kończącej studia o danym kierunku? Mam tutaj na myśli udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi- pozytywnej bądź negatywnej. Czy ma tu zastosowanie kodeks postępowania administracyjnego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe