Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy do jednej grupy przedszkolnej mogą uczęszczać 4- latki, 5-latki i 6-latki?
Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r., poz. 502). Oddział przedszkola obejmuje dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień oraz rodzaju niepełnosprawności. Oznacza to, że do oddziału nie muszą uczęszczać dzieci w tym samym wieku. Przyjęcie do jednego oddziału dzieci w wieku od 4 do 6 lat jest uzależnione od ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień oraz rodzaju niepełnosprawności.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam,
uprzejmie proszę o przykładowy plan nadzoru dla klas I-III (czy juz będzie I-IV)? wraz z odzdziałami przedszkolnymi na rok 2016/2017 zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego obowiązującego od 1 września 2016r. i przyjętą polityką oświatową na rok szkolny 2016/2017
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W szkole pojawiły się orzeczenia dzieci, u których stwierdzono autyzm. Czy z powodów braków kadrowych (w placówce nie jest jeszcze zatrudniony specjalista po oligofrenopedagogice ze specjalnością dodatkową do pracy z dziećmi autystycznymi) dyrektor może zaproponować rodzicom dziecka inną formę rewalidacji wynikającą również z orzeczenia np. z zakresu resocjalizacji czy samej oligofrenopedagogiki? Jak ma wyglądać pismo skierowane do rodzica w tej sprawie? Czy z dzieckiem z oddziału przedszkolnego rewalidację może poprowadzić arteterapeuta?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektorem do spraw pedagogicznych ( dyrektor sprawujący nadzór pedagogiczny) może być nauczyciel ( staż pracy 25 lat) z kwalifikacjami pedagogicznymi lecz bez stopnia awansu zawodowego. Pytanie dotyczy Liceum niepublicznego o uprawnieniach publicznego
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w przyszłym roku szkolnym, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami może mieć przydzielonych jedynie 8 godzin, pozostałą część etatu uzupełniać będzie świetlicą. Czy w związku z tym należy mu wręczyć pismo jedynie o zmianie pensum uśrednionego czy ze względu na zmiany organizacyjne, aneksem przenieść go na inne stanowisko tj. nauczyciela świetlicy?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Z niezależnych przyczyn uczeń klasy 8 zmienia szkołę w listopadzie. Uczył się j. angielskiego i j. włoskiego od kl. 4. W obecnej szkole jest j. angielski i j. niemiecki. Jaką ocenę wpisać uczniowi na świadectwo końcoworoczne? Jak rozpocząć naukę j. niemieckiego dla takiego ucznia?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe