Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor placówki oświatowej któremu placówkę oddano w trwały zarząd może wypowiedzieć umowę najmu fundacji futbolowej w związku z niewłaściwym użytkowaniem pomieszczenia( przeznaczenie było na cele biurowe, a urządzili tam sobie sypialnię dla trenerów wchodzą na teren bursy bez zgody wychowawców lub dyrektora, wchodzą do pokojów piłkarzy lub proszą ich na rozmowy do pokoju bez zgody wychowawcy, nie posiadają także zgody od rodziców). Umowa kończy się w sierpniu 20017 r. ale wypowiedzenie otrzymali teraz zgodnie z zapisem w umowie z dwumiesięcznym wypowiedzeniem. ( w umowie: umowę można wypowiedzieć w każdym czasie przez każdą ze stron z dwumiesięcznym wypowiedzeniem). Starosta szamotulski uważa jednak, że nie mogę wypowiedzieć umowy bez jego zgody, wypowiedzenie musi być z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, a fundacja ma prawo domagać się zwrotu części kosztów za remonty, które we własnym zakresie przeprowadzili. Fundacja chciała podnieść standard pomieszczenia, więc ustnie wyraziłem na to zgodę( założyli płytki, wstawili inne drzwi do istniejącej instalacji podłączyli nową armaturę łazienkową). Starosta powołuje się na ustawę o gospodarce nieruchomościami. Co w takiej sytuacji zrobić?
Oddanie placówki w trwały zarząd upoważnia dyrektora do wypowiedzenia umowy najmu za zgodą właściciela (organu prowadzącego), która może zostać wyrażona w dowolnej formie (np. milcząco po uzyskaniu informacji o wypowiedzeniu umowy), z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia (art. 43 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 z późn. zm.). Okres wypowiedzenia upłynie miesiąc później, niż to wynika z umowy, o czym należy poinformować najemcę. Na podstawie art. 676 KC, jeżeli najemca nieruchomości dokonał jej ulepszeń, zarządca może według własnego wyboru zatrzymać ulepszenia za zapłatą sumy odpowiadającej ich wartości albo żądać przywrócenia stanu poprzedniego..
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Prosiłbym o interpretację zmieniających się przepisów dotyczących zatrudniania i kwalifikacji nauczycieli : języków obcych, katechetów i zajęć specjalistycznych.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od dnia 16.11.2020 r. pracownik gospodarczy ma zwiększony etat z 1 na 1 i 1/2 etatu. Pracuje więc od 6.00 do 18.00. Od poniedziałku do piątku ma 11 godzin przerwy po zakończeniu pracy (art. 132 par. 1 KP). Problem pojawia się w weekend. W szkole funkcjonuje OC, które wymaga jego dyspozycji również w niedzielę. Z przepisów wynika, że ma prawo do 35 godzin odpoczynku obejmującego 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego. Wypisałam więc, że pracuje w niedzielę od 6.00 do 11.00 .Jak powinny zostać rozliczone te godziny, jako 100% każda czy 150%? Wynagrodzenie pracownika: 2322,56 zł.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób, na jakie umowy mogą być zatrudniani pracownicy w Kuratorium Oświaty, czy przez oddelegowanie, czy przez inne formy umów także , gdy sami rozwiązali stosunek pracy w szkole z powodów osobistych za porozumieniem stron?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się o poradę prawną w kwestii dotyczącej oceny pracy. Jestem dyrektorem szkoły podstawowej, któremu Organ prowadzący przedłużył powierzenie stanowiska dyrektora szkoły na okres do 31 sierpnia 2019 r. Zamierzam więc przystąpić do konkursu na dyrektora. Czy moja ocena pracy /wyróżniająca/, którą otrzymałam 04.05.2017r. jest ważna/aktualna?
- Witam. Od 01.09.2010 jedna z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej pozostaje na urlopie dla poratowania zdrowia. Na jej miejsce została zatrudniona pani, która, niestety, okazała się osobą niezbyt odpowiedzialną i solidną w wykonywaniu swoich obowiązków. Ostatnio nauczycielka ta korzysta również ze zwolnień lekarskich (najpierw 12, teraz 30 dni). Czy z nauczycielem zatrudnionym na zastępstwie można rozwiązać umowę przed terminem określonym w umowie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe