Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor w okresie przerwy świątecznej musi organizować opiekę świetlicową dla uczniów? Czy musi czy może zobowiązać do sprawowania tej opieki nauczycieli lub innej pracy w szkole, jak potwierdzać ten fakt (obecność w pracy?)
Szkoła nie ma obowiązku organizowania opieki dla uczniów podczas przerwy świątecznej. Obowiązek taki dotyczy dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, tzw. "dyrektorskich", o których mowa w § 5 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.
Ze względu na to, że przerwy świąteczne nie są dla nauczycieli okresem urlopu wypoczynkowego, dyrektor może w tym czasie zorganizować opiekę nad uczniami (jeżeli rodzice wskażą taką potrzebę) lub zobowiązać nauczycieli do wykonywania innych czynności statutowych.
Na podstawie art. 42 ust. 7a Karty Nauczyciela, zajęcia i czynności realizowane w ramach czasu pracy nauczyciela, o których mowa w ust. 2 pkt 1 (pensum), są rejestrowane i rozliczane w okresach tygodniowych odpowiednio w dziennikach lekcyjnych lub dziennikach zajęć. Pozostały czas pracy nauczycieli nie podlega rejestrowaniu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu na czas nieokreślony od 1 września 2017 musi mieć zgodę dyrektora swojej placówki macierzystej (gimnazjum)? Od kogo musi być zgoda jeżeli od 1 września 2017 roku gimnazjum będzie przekształcone i połączone z szkołą podstawową, który dyrektor udziela zgody, jeżeli jest potrzebna?
- W klasie jest uczennica z orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim oraz uczeń z niedosłuchem. Ponad to na liście uczniów figuruje uczeń z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawnością ruchową, który objęty jest nauczaniem indywidualnym. Czy nauczycielom pracującym w tej klasie przysługuje dodatek za pracę w warunkach uciążliwych?
- Nauczycielka przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016. Jaki wymiar urlopu przysługuje jej za 2016r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu od 12.02.2018r do 22.06.2018r. przysługuje urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola w którym funkcjonuje 2 oddziały. W jednym z nich mam 15 godz.pensum. W obecnym regulaminie przyznano dodatki wychowawcze: -wychowawstwo klasy: 1) w publicznej szkole podstawowej 200; 2)w publicznym gimnazjum 230 zł.
Czy to oznacza, że zabrano dodatki wychowawcom przedszkola? A czy mnie się taki dodatek należy? Dotychczas moi nauczyciele otrzymywali dodatek w kwocie 163,06 tak jak inni nauczyciele w szkołach. Czy można pozbawić nauczycieli przedszkola dodatków za wychowawstwo?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe