Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy godziny rewalidacji podlegają odpracowaniu jeśli nauczyciel jest na L-4 lub gdy mamy dzień wolny od zajęć dydaktycznych?
Przepisy prawa oświatowego nie przewidują konieczności odpracowywania godzin zajęć rewalidacyjnych z jakichkolwiek przyczyn. Nalezy jednak pamiętać o zapisach Rozporządzenia MEN z dnia 07.02.2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych. Rozporządzenie to określa bowiem minimalny wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych. Przy niewielkiej absencji nauczyciela w ciągu roku, nie powinno być problemów z liczbą zrealizowanych godzin, poniewaz minimalne wymiary godzin ujęte w Rozporządzeniu zaplanowane są na ok. 32 tygodnie, a tygodni nauki jest zawsze więcej. Jedynie w przypadku dłuzszej nieobecności nauczyciela zasadne jest zastąpienie go innym, aby zapewnić uczniom przysługujący im wymiar zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mamy pracownika zatrudnionego na podstawie Kodeksu Pracy na stanowisku pomoc nauczyciela. Umowa zawarta była do 21 czerwca i przedłużona do dnia porodu w związku z doniesionym zaświadczeniem od lekarza. Od 1 września chcielibyśmy zatrudnić pracownika na świetlicy na podstawie Karty Nauczyciela. Czy istnieje możliwość przeniesienia pracownika na inne stanowiska i zmienienia warunków z KP na KN? Czy można ewentualnie w takiej sytuacji rozwiązać umowę (np. na wniosek pracownika) i zawrzeć nową umowę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący chce od 1.09.2016 r. w utworzonym nowo zespole szkół powierzyć stanowisko dyrektora na 10 miesięcy bez przeprowadzenia konkursu. Pomimo wyraźnie brzmiących przepisów prawa oświatowego, że nie wolno mu tego robić czy są jednak wyjątki?
- 1. Od września do przedszkola będzie uczęszczała dziewczynka z niepełnosprawnością sprzężoną. Czy musi być dla niej zatrudniony nauczyciel wspomagający, czy wystarczy pomoc nauczyciela?
Jeśli nauczyciel, to czy wystarczy, że ma skończoną oligofrenopedagogikę?
2. Dziecko z zespołem Downa ma opinię. Czy zajęcia z rewalidacji mogą być prowadzone z tym dzieckiem przez nauczyciela po oligofrenopedagogice?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ekwiwalent za urlop placówka feryjna. Nauczyciel zatrudniony od 01.09.2018 r. (druga umowa, pierwsza od 01.09.2017 do 31.08.2018) w dniu 28.02.2019 r. rozwiązuje stosunek pracy za porozumieniem stron. Na przełomie stycznia i lutego wykorzysta urlop w związku z feriami zimowymi (14 dni). Za ile dni urlopu pracodawca powinien w tej sytuacji wypłacić pracownikowi ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak obliczyć ilość godzin karcianych w 2015/2016?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe