Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny powinien zawierać plany pracy specjalistów z uczniem np.: logopedy, nauczyciela integracji sensorycznej i innych czy tylko wychowawczy grupy?
Zgodnie z § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 IPET zawiera m.in. zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniem, ukierunkowane na poprawę funkcjonowania ucznia; formy i okres udzielania uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wymiar godzin, w którym poszczególne formy pomocy będą realizowane – przez nauczyciela oraz specjalistów; zajęcia rewalidacyjne, resocjalizacyjne i socjoterapeutyczne oraz inne zajęcia odpowiednie ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne ucznia – prowadzone przez nauczyciela i specjalistów; zakres współpracy nauczycieli i specjalistów z rodzicami ucznia. Przepisy wprost nakazują uwzględnianie w IPET działań specjalistów. Niezależnie od tego statut danego przedszkola lub szkoły może zobowiązywać specjalistów do opracowywania dodatkowej dokumentacji dotyczącej planowania ich pracy (art. 98 ust. 1 pkt. 7, art. 102 ust. 1 pkt 12, art. 172 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy do wymiaru urlopu wypoczynkowego wlicza się Zasadniczą Służbę Wojskową oraz prywatną działalność gospodarczą? Poniżej podaje okresy zatrudnienia/nauki pracownika naszej placówki. Nie wiem czy wliczać pracownikowi Zasadniczą Służbę Wojskową i Prywatną Działalność Gospodarczą:
1. Ukończona Zasadnicza Szkoła Zawodowa.
2. Zasadnicza Służba Wojskowa: 27.01.1987-13.01.1989
3. Prywatna Działalność Gospodarcza: 1989-2012
4. Firma 1: 29.04.2003 – 30.06.2003
5. Firma 2: 17.07.2003 – 31.08.2003
6. Firma 3: 05.01.2004 – 20.04.2004
7. Placówka: 01.09.2014 do nadal
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy zabezpieczyć dane osobowe przekazywane do Urzędu Miasta w związku z nowymi przepisami RODO? Czy rodzice muszą napisać specjalną zgodę?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytania o wpisy na świadectwie ukończenia klasy ósmej:
1. Czy wolontariatem jest bezpłatna gra w orkiestrze dętej lub bezpłatna praca na rzecz straży pożarnej w swojej miejscowości?
2. Czy jeżeli uczeń został zwycięzcą w zawodach wojewódzkich w siódmej klasie, to wpisujemy to osiągnięcie na świadectwie w ósmej klasie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Z organu prowadzącego otrzymujemy wykaz dzieci zameldowanych w obwodzie szkoły. Niektóre z nich mieszkają poza obwodem, nawet za granicą. Czy dzieci te umieszczamy w księdze ewidencji i czy monitorujemy spełnianie przez nie obowiązku szkolnego? Jak wskazują przepisy, w dokumentacji ucznia wpisujemy adres zamieszkania. Również dzieci, które mieszkają w obwodzie naszej szkoły i realizują obowiązek szkolny w naszej szkole, mają inny adres zameldowania i tam wpisane są w wykazach z jednostek samorządowych. Szkoły podległe tym samorządom proszą o potwierdzanie realizacji obowiązku szkolnego tych dzieci. Jak prawidłowo prowadzić dokumentację, aby była zgodna z przepisami?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic złożył wniosek o udostępnienie do wglądu dokumentacji przebiegu nauczania dziecka. Które dokumenty powinny być mu udostępnione? Czy może sfotografować dokumenty lub wymagać, by je skserowano?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe