Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje jakiś przepis, który określa godziny funkcjonowania opieki świetlicowej podczas dni dyrektorskich. Dodam, że na co dzień szkoła funkcjonuje w godzinach 6:30-17:00, a zajęcia dydaktyczne są od 8:00-14:35. Czy szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę aż do godziny 17?
Na podstawie § 6 Rozporządzenia MEN z 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych. Szkoła ma obowiązek informowania rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w tych dniach.
Zasadniczo więc, szkoła powinna zapewnić uczniom opiekę na tych samych warunkach, jak w każdym innym dniu pracy (godziny pracy świetlicy szkolnej), chyba że rodzice zadeklarują wcześniejszy odbiór dzieci ze szkoły w tym dniu. Przepisy nie określają liczby godzin realizacji opieki w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, gdyż w każdej szkole mogą być inne potrzeby, np. wynikające z dojazdów uczniów, godzin pracy rodziców, itd. Dni wolne od zajęć dydaktycznych nie są dla nauczycieli dniami wolnymi od pracy, a organizacja zajęć wychowawczo-opiekuńczych w takich dniach należy do obowiązków dyrektora szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak płacić nauczycielowi za sprawdzian szóstoklasisty? Nauczyciele w tym dniu są od godz. 8:00 do ok 13:00.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Tygodniowa liczba godzin obowiązująca wychowawcę stałego szkolnego schroniska młodzieżowego wynosi zgodnie z Kartą Nauczyciela 30 godzin. Jak liczymy 30 godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych? Jaką jednostkę przyjmujemy – 45 minut czy 60 minut? Jeżeli wychowawca pełni jednocześnie funkcję kierownika filii, jest zatrudniony na 30 godzin. Otrzymał zniżkę godzin dydaktycznych do 7 - czy te 7 godzin liczymy po 45 minut czy 60 minut?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informacje dotyczącą przeznaczenia godzin z art. 42 u.2 p2. KN (inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;). Jakie godziny może prowadzić nauczyciel w roku szkolnym 2017/2018? Czy mogą to być: koła zainteresowań, zdw, opieka na wycieczce, przygotowania do konkursów, itp.?
- Nauczyciel zatrudniony jest jako pedagog w wymiarze 14/28 i jako nauczyciel w wymiarze 11/18. Czy powinnam uśrednić jej etat i czy jest to zgodne z prawem, że godziny nadliczbowe liczę dzieląc stawkę przez 96 ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mgr pedagogiki w zakresie profilaktyki społecznej zatrudniony w przedszkolu niepublicznym na stanowisku pomoc nauczyciela może pełnić sam dyżur o godz 7 rano gdy otwierane jest przedszkole i zaczynają dopiero przychodzić dzieci? Czy musi wtedy być już nauczyciel wychowania przedszkolnego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe