Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje możliwość przeniesienia dziecka z zerówki do pierwszej klasie po I semestrze? Czy istnieje jakaś podstawa prawna pozwalająca na taki "ruch"? Dodam, że dziecko jako 5 latek spełniło roczny obowiązek przedszkolny w zerówce. Dziecko uczęszcza do zerówki. Po przeprowadzce Rodziców w placówkach okolicznych nie ma miejsca w zerówce, jedynie w pierwszych klasach.
Na podstawie art. 36 ust. 1 PO na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Nie ma zastrzeżenia, że nauka może być rozpoczęta w szkole tylko od dnia 1 września danego roku szkolnego, a więc rodzice mogą złożyć taki wniosek do dyrektora szkoły również po zakończeniu I półrocza. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej (jako pięciolatek), zgodnie z art. 36 ust. 2 pkt 1 PO. Do szkoły podstawowej obwodowej dziecko zostanie przyjęte z urzędu, do innej publicznej szkoły – na podstawie decyzji dyrektora, gdy są wolne miejsca, a do szkoły niepublicznej – na zasadach określonych w statucie szkoły (art. 130 ust. 2, art. 173 ust. 2 pkt 7 PO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- DEN jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla ucznia, czy w związku z tym należy zaliczyć ten dzień do 8 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w gimnazjum, czy tego dnia nie wliczamy do tych dodatkowych dni?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Szanowni Państwo, pracownica urodziła dziecko 14 sierpnia 2010 r. Do tego czasu przebywała na zwolnieniu lekarskim (również w czasie wakacji). Od 1 do 14 stycznia będzie przebywać na dodatkowym urlopie macierzyńskim. Czy w związku z tym od 15 stycznia może "odebrać" urlop wypoczynkowy w wymiarze 6 tygodni? W takim przypadku nakładać się będą dwa urlopy: zaległy z bieżącymi feriami. Czy po zakończeniu 6 - tygodniowego urlopu należy zrealizować dodatkowe 14 dni za ferie z 2011 roku? Z poważaniem Krzysztof Urban krzysztof.urban@onet.pl
- Dotyczy rozliczenia dotacji - czy można rozliczyć z dotacji za dany rok kalendarzowy wydatek, który został opłacony 10. stycznia, a dotacja wpłynęła na konto 25. stycznia? Tzn., czy ważne jest zgodność dat - czy najpierw zgodnie z datą należy przyjąć, że pierwsza wpływa dotacja na koniec stycznia i dopiero wydatki dokonane po otrzymaniu dotacji mogą być rozliczane? Jeśli najpierw musi wpłynąć dotacja, czy w razie kontroli gmina może odrzucić korektę rozliczenia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Podczas zajęć rekreacyjnych z nauczycielami (siatkówka) na szkolnej sali gimnastycznej dyrektor zerwał ścięgno Achillesa. Zdarzenie odbyło się bez udziału osób trzecich - złe stąpnięcie. Jak traktować ten wypadek: w domu, w drodze do pracy czy też w pracy? Proszę o podstawę prawną.
- Nauczyciel w lipcu odszedł na emeryturę. Po wakacjach ponownie podjął pracę w innej szkole. Z której szkoły powinien pobierać zapomogę zdrowotną (nie chodzi o zapomogę z Funduszu socjalnego lecz z funduszu zdrowotnego). Czy sam sobie wybiera szkołę, z której chce pobierać zapomogę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe