Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje możliwość żeby uczeń pierwszej klasy zawodówki (zawód stolarz) przeniósł się do pierwszej klasy technikum (zawód grafik komputerowy) ukończywszy pierwszy semestr w zawodówce?
W roku szkolnym 2017/2018 nie ma już klas pierwszych zasadniczych szkół zawodowych. W wyniku przekształcenia dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych z dniem 1 września 2017r. rozpoczęły funkcjonowanie klasy pierwsze branżowej szkoły I stopnia. Zgodnie z brzmieniem przepisu § 2 ust.1 pkt 1 lit. b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków przechodzenia ucznia ze szkoły publicznej lub szkoły niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej jednego typu do szkoły publicznej innego typu albo do szkoły publicznej tego samego typu (Dz.U.z 2017r. poz.1546) uczeń przechodzący z klasy I – III branżowej szkoły I stopnia publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej może być przyjęty do klasy I publicznego technikum.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków przechodzenia ucznia ze szkoły publicznej lub szkoły niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej jednego typu do szkoły publicznej innego typu albo do szkoły publicznej tego samego typu (Dz.U.z 2017r. poz.1546).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od września 2012 r. jesteśmy zespołem szkolno-przedszkolnym. Organ prowadzący nadał statut, który jednak w żaden sposób nie przystaje do rzeczywistości i należy go zmienić. Proszę o informację o tym, czy statut należy przygotować jako jeden dokument, czy mają to być trzy spójne elementy: Statut Zespołu, Statut SP i Statut Przedszkola. Jeśli to możliwe, prosimy o wykładnię prawną.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Ponawiam zapytanie w sprawie programu z doradztwa zawodowego. Czy w bursie jest obligatoryjny wymóg, aby wewnątrzbursowy program doradztwa zawodowego funkcjonował w placówce. W szkołach jest taki wymóg, a co z placówkami typu bursa? Nadmieniam, że interesuje mnie aspekt doradztwa zawodowego, a nie doskonalenia zawodowego.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Kto powinien zgodnie z prawem opracować instrukcję kancelaryjną- czy dyrektor placówki, czy organ prowadzący czy też Miejski Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przedszkoli? Proszę o odpowiedź i podanie podstawy prawnej.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są procedury zatwierdzenia nowego statutu w szkole podstawowej. Stary wymagał wielu aktualizacji, zmianie uległy numery paragrafów, wprowadzono rozdziały, zapisy dotyczące oceniania, kompetencji organów szkoły itd. Poproszę o wzór uchwały Rady Pedagogicznej zatwierdzającej nowy statut.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W naszej placówce wychowawcy klas wpisują w dzienniku plan lekcji na cały tydzień. W jaki sposób należy wprowadzać korekty przedmiotów, jeśli plan ulegnie zmiany w ciągu konkretnego dnia (nagłe zastępstwo)? Czy można nie wpisywać przedmiotów na dany dzień (tydzień), dopiero nauczyciel idący na daną lekcję wpisze swój przedmiot?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe