Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jako dyrektor szkoły odpowiadam za bezpieczeństwo dzieci przebywających na boisku szkolnym po godzinach pracy szkoły oraz w niedziele i święta? Jest to boisko wielofunkcyjne i korzystają z niego również osoby dorosłe.
Problem można rozwiązać opracowując i wywieszając w dobrze widocznym miejscu regulamin korzystania z boiska, zgodnie z którym uczniowie przebywają na nim na własną odpowiedzialność po lekcjach, a uczniowie do lat np. 7 korzystają z obiektów sportowych pod opieką rodziców/prawnych opiekunów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel może odmówić opieki nad samorządem uczniowskim? (jeśli zostanie wybrany w drodze wyborów przez uczniów)
- Po skierowaniu do prezesa ogniska ZNP prośby o podanie listy osób chronionych przez związek otrzymałam odpowiedź, że związek nie ma obowiązku podawać takich danych. Czy przepisy nie obligują do tego związku? Co mogę zrobić, aby uzyskać informację, którzy pracujący u mnie nauczyciele są chronienie przez związek?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń ukończył pierwsza klasę Branżowej Szkoły Zawodowej gdzie praktyczna nauka zawodu odbywał się na szkolnych warsztatach nie posiadał statusu pracownika młodocianego. Po zmianie miejsca zamieszkania chce kontynuować naukę w Branżowej Szkole Zawodowej gdzie uczniowie muszą mieć praktykę u prywatnego pracodawcy co skutkuję tym że posiadają status pracownika młodocianego. Czy można przyjąć takie ucznia do klasy drugiej? Czy pracodawca dostanie refundacje poniesionych kosztów oraz refundacje po zdaniu egzaminu czeladniczego jeżeli uczeń był tylko 2 lata pracownikiem młodocianym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę odpowiedzieć na pytanie dotyczące przerwy świątecznej. We wrześniu br. rada pedagogiczna, rada rodziców i samorząd uczniowski zgodzili się oraz organ prowadzący zezwolił na odrabianie zajęć za dzień 2 i 5 stycznia 2015 r. i to wykonaliśmy. Zgodnie z rozp. w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 18.04.2002 r.parag.3.1 zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia lub od 22 grudnia, gdy wypada ten dzień w poniedziałek i jesteśmy szkołą z 5-dniowym systemem zajęć co w rozporządzeniu cyt. wyżej parag. 5pkt.3 stanowi, że "szkoły mogą organizować zajęcia w dni wolne od zajęć ",- czyli nie muszą. Proszę odpowiedzieć na pytanie czy dzień 22 grudnia 2014 r. też należy odpracować, żeby wreszcie zasłużenie odpocząć w czasie przerwy świątecznej. Nigdzie nie jest zapisane, że nauczyciele w czasie przerwy świątecznej mają być w szkole i do dyspozycji dyrektora, a zatem proszę o pilne wyjaśnienie. Pozdrawiam serdecznie- dyrektor zespołu szkół. Pragnę dodać,że nauczyciele, rodzice, uczniowie, dyrekcja planujemy zgodnie z rozporządzeniem do 30 września br. co roku i mamy pewne sprawy zaplanowane. Czy ciągle mamy pracować pogrążeni w chaosie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Obie treści pytania dotyczą ZFŚS. 1. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym od.1.09.2016 do 30.06.2017 należą się świadczenia z ZFŚS? Dodam, iż nauczyciel w trakcie urlopu pracuje w innej szkole w innym mieście; 2. Czy pracownikowi administracji przebywającemu na urlopie wychowawczym w okresie 16.09.2016 r. - 15.08.2019 r. należą się świadczenia z ZFŚS? Dodam, iż pracownik w trakcie urlopu wychowawczego pracuje w innej instytucji publicznej w innej gminie. Czy istnieją jakieś przepisy (wyroki) które interpretują ww. sytuacje.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe