Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jest obowiązek przekazywania wszystkich protokołów kontroli, zaleceń pokontrolnych przedszkola dla organu prowadzącego? (np. kontroli pożarowej, sanepidu, inspektora pracy, protokołu kontroli nadzoru budowlanego, zus, urzędu skarbowego, RIO, NIK, itp. - z jakich regulacji prawnych to wynika?
W związku z odpowiedzialnością organu prowadzącego za działalność przedszkola, w tym m.in. za zapewnienie warunków działania, wykonywanie remontów i inwestycji, zapewnienie prawidłowego finansowania etatów pracowników i wydatkowania środków publicznych (art. 5 ust. 7 UoSO), organ może mieć wgląd na swój wniosek w dokumentację podaną w pytaniu lub obowiązek jej bieżącego przekazywania może zostać określony w statucie np. jako zadanie dyrektora (art. 60 ust. 1 pkt 3 i 5, art. 84 ust. 2 pkt 3 i 5 UoSO). Z § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6,p oz. 69 z późn. zm.) dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu protokół kontroli bhp przeprowadzanej co najmniej raz w roku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczące problemów etyczno-moralnych. Dostałem od rodziców ucznia skany "rozmów" nauczyciela z uczniem (pełnoletnim) świadczące jednoznacznie o zachęcaniu do spotkania poza szkołą w "wiadomym celu". Do niczego nie doszło, ale rodzice przyszli z taką skargą. Nauczyciel dalej pisze wiadomości do ucznia. Póki co nie wie o tym, że uczeń poinformował mnie o swoim problemie.
Czy jeśli doszło póki co jedynie (lub aż) do tego typu sytuacji to jak powinienem zachować się jako dyrektor. Czy są jakieś jasne wskazówki w takiej sytuacji. Ja jestem zdania, że należałoby zwolnić takiego nauczyciela, no ale czy mam ku temu podstawy prawne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dzień 13 października 2017r. oraz 2 maja 2018r. są dniami wolnymi od pracy w szkole. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Na czym polega współpraca dyrektora szkoły z głównym księgowym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Corocznie nasze przedszkole zwraca się z prośbą do Urzędu Gminy o przygotowanie wykazu z danymi dot. dzieci zamieszkałych na terenie naszej gminy. Konkretnie chodzi o podanie: imienia i nazwiska dziecka, jego peselu, miejsca i roku urodzenia, adresu zamieszkania a także imion i nazwisk rodziców.
Dane te potrzebne są w końcowym etapie rekrutacji na nowy rok szkolny.
Tym razem Pani urzędnik z działu ewidencji ludności prosi o umieszczenie w naszym piśmie podstawy prawnej, która upoważnia nas do ubiegania się o te informacje.
Proszę powiedzieć, czy istnieje jakiś przepis, na który mogę się "powołać"?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy na orzeczeniu o kształceniu specjalnym powinien być wpisany stopień niepełnosprawności intelektualne? Dziecko ewidentnie jest upośledzone umysłowo. Na orzeczeniu jest tylko wpisana niepełnosprawność ruchowa i wada wzroku.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe