Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy możemy zrobić angaż dla nauczyciela np. z datą 7 września z mocą obowiązującą od 1 września w związku z opóźnieniem w przyznaniu dodatku motywacyjnego? Czy powinien być to angaż z datą 1 września obowiązujacy od 1 września?
W sytuacji, gdy zmienione lub nowe uprawnienia płacowe są nauczycielowi przyznawane z datą wsteczną na jego korzyść, w piśmie sporządzonym na podstawie art. 29 § 4 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2022 r., poz. 1510), które zawiera oświadczenie przynajmniej dyrektora, mające zmienić warunki wynagrodzenia (np. o przyznaniu dodatku motywacyjnego) i jest nazywane "angażem" (ustawodawca nie używa takiej terminologii), należałoby podać datę, kiedy dyrektor faktycznie je przygotował (np. 7 września 2022 r.) oraz termin wejścia w życie zmienionych warunków płacowych (np. 1 września 2022 r.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację dotyczącą konkursów na stanowisko dyrektora szkoły. Czy nowe przepisy w tej sprawie wejdą od nowego roku szkolnego, to wybory odbędą się jeszcze według starych zasad, czy obowiązują od stycznia tego roku i konkurs będzie według nowych przepisów? Kiedy organ prowadzący może przedłużyć kadencję?Jest dużo rozbieżności w tej sprawie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam ocenę pracy z 25.05.2018r wydana przez kuratora oświaty.ile będzie ważna ta ocena gdyż chciałabym w marcu lub w kwietniu stanąć do konkursu na dyrektora szkoły, gdyż moja szkola jest w likwidacji. Jaka jest podstawa prawna tej oceny
- Witam serdecznie. Mam pytanie, odnośnie wypłacenia dodatku funkcyjnego za wychowawstwo nauczycielowi,który był na urlopie dla poratowania zdrowia od 6.09.2010 do 30.06.2011. Czy za okres wakacji powinien mieć wypłacony dodatek za wychowawstwo? Do chwili odejścia na urlop pełnił role wychowawcy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracował w szkole A (podstawowe miejsce pracy) od 01.09.1993 r. do 24.11.1998 r., a od 01.12.1997 r. do 30.06.1999 r. dodatkowo w szkole B. Okresy te pokrywają się tylko częściowo, tj. od 01.12.1997 r. do 24.11.1998 r. Czy można okres pracy w szkole B „rozdzielić” na 2 części, tzn. od 01.12.1997 r. do 24.11.1998 r. i tę część zaliczyć do stażu w dodatkowym miejscu pracy, zaś drugą część od 25.11.1998 r. do 30.06.1999 r. doliczyć do okresu pracy w szkole A, dzięki czemu nauczyciel miałby w podstawowym miejscu pracy staż 5 lat 10 miesięcy, a w dodatkowym 11 miesięcy 24 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem specjalistą (logopedą) ze stopniem awansu nauczyciela dyplomowanego, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Pracuję w przedszkolu publicznym, jest to placówka nieferyjna. Moje pensum zostało obniżone do 19 godzin. W ostatnim czasie uczestniczyłam w turnusie rehabilitacyjnym, który przysługuje mi raz w roku. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, za czas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, wynagrodzenie powinno być wyliczone jako ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy. Turnus trwał 14 dni (od soboty do soboty). Ponieważ w przedszkolu pracuję od poniedziałku do czwartku, wykorzystałam tylko 8 dni na pobyt na turnusie. Tymczasem moje wynagrodzenie było w takiej samej kwocie, jak w miesiącu poprzedzającym mój wyjazd na turnus. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, jak powinno być wyliczone moje wynagrodzenie w takim wypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe