Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można uznać, że osoba mająca licencjat z filologii angielskiej oraz magistra dydaktyki języków obcych ma kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w szkole średniej?
Do nauczania języka angielskiego w liceum, technikum i szkole zawodowej wystarczające jest ukończenie studiów pierwszego stopnia (licencjat) na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego oraz przygotowanie pedagogiczne, co oznacza, że nauczyciel posiada wymagane kwalifikacje, dodatkowo podwyższone studiami magisterskimi na drugim kierunku (§ 11 ust. 2 pkt 2 lit a) w zw. z § 2 ust. 1 i § 3 oraz § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam!
Mam w szkole 3 n-li jęz.pol. Pierwszy - dyplomowany, 27 lat pracy, drugi mianowany 6 lat pracy, obecnie na urlopie wych., trzeci n-el kontraktowy, 4 lata pracy ,13/18 etatu obecnie na zwolnieniu, w marcu urodzi dziecko. Obecnie pracuje tylko dyplomowany. Czy ze względu na to, że mam do dyspozycji tylko 34 godziny j.pol., mogę dokonać zmiany warunków umowy n-lowi dyplomowanemu? Czy w tym przypadku jest możliwa zmiana warunków umowy z paniami nieobecnymi w szkole na pewno do czerwca 2012 roku. Jeśli nie, to co w ogóle może dyrektor zrobić w tym przypadku.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ma przygotowania do nauki historii może uczyć przedmiotu Własna Historia i Kultura Kaszub?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej jest na urlopie zdrowotnym do końca listopada 2018. Czy w związku z tym dyrektor może na godziny zastępcze zatrudnić psychologa, jeśli będzie to z korzyścią dla realizacji zadań placówki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku nauczyciela zatrudnionego w wymiarze 15/18 na czas nieokreślony, który pracuje w innej szkole na pełnym etacie dyrektor ma obowiązek dostosowania mu planu w taki sposób aby mógł dojeżdżać do tej drugiej szkoły. Czy nauczyciel nie powinien mieć zgody na podjęcie pracy w drugiej szkole jeśli ta praca powoduje, że nie jest dyspozycyjny (nie można powierzyć mu zastępstw, ani prowadzenia uroczystości, zdarza się ,że nie bierze udziału w radach, ponieważ terminy się pokrywają). Czy niedostosowanie się do jego drugiej pracy nie będzie przejawem mobbingu? W szkole są nauczyciele, którzy posiadaja kwalifikacje do przedmiotu, którego uczy i dyrektor chciałby rozwiązać nim umowę o pracę ze względu na oszczędności i brak dyspozycyjności.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma zaplanowane 22/18. W poprzednim roku miał 4 godziny muzyki jeszcze dodatkowo, które były vacatem na ten rok szkolny. Zostały przyznane innemu nauczycielowi z innej szkoły, który miał 18/18. Nauczyciel domaga się pisemnego uzasadnienia nieprzyznania mu godzin ponadwymiarowych. jak postąpić i czy w ogóle odpowiadać?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe