Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który ma uprawnienia: mgr z pp edukacji wczesnoszkolnej oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki oraz uprawnienia do pracy z dzieckiem autystycznym może pracować z dzieckiem, które ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność sprzężoną: autyzm, słabosłyszenie. Jest to dziecko w I klasie szkoły podstawowej. Powyższy nauczyciel o tych kwalifikacjach pracuje jako nauczyciel wspomagający. Czy ten sam nauczyciel może również prowadzić zajęcia rewalidacyjne w wymiarze dwóch godzin zgodnie z kwalifikacjami?
Na podstawie § 23 ust. 1 w zw. z § 15 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) nauczyciel posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych na etapie edukacji wczesnoszkolnej z ww. dzieckiem ze względu na autyzm, natomiast nie posiada kwalifikacji do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych ze względu na problemy ze słuchem, ponieważ w tym zakresie nie posiada wykształcenia zgodnego z niepełnosprawnością ucznia zdobytego co najmniej na studiach podyplomowych. Jeśli ze względu na tę ostatnią niepełnosprawność dziecko ma np. problem z mówieniem lub komunikowaniem się, konieczne może być powierzenie części zajęć rewalidacyjnych logopedzie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel wychowania fizycznego zatrudniony w szkole w pełnym wymiarze godzin miał dodatkową umowę (w tej samej szkole) na 1/2 etatu jako kierownik sali gimnastycznej. Obecnie to stanowisko jest likwidowane. Czy nauczycielowi należy się z tego tytułu odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica urodziła dziecko i pracuje 8 godz. dziennie ( pracownik administracji). Skorzystała z urlopu macierzyńskiego i chce przejść na urlop rodzicielski od 1.04.2019r. Bardzo proszę o wzór pisma, który dopuszcza pracownicę do pracy na 1/2 etatu i wydłuża się jej urlop rodzicielski.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Będąc w czasie ferii zimowych na zwolnieniu lekarskim czy przysługuje mi urlop uzupełniający? Jeśli tak to kiedy mogę go odebrać - do końca roku szkolnego? Czy roku kalendarzowego?
- Na stanowisku konserwatora zatrudniony jest Pan będący rencistą urodzony w 1952r. Pracuje na pół etatu. Obecnie jest po poważnym zabiegu i przebywa na zwolnieniu lekarskim od października. Zwolnienie trwać będzie 180 dni. W rozmowie Pan prosił, że po powrocie chce wykorzystać zaległy urlop. Czy w pierwszym dniu po zakończeniu leczenia mam wysłać bezpośrednio na urlop. Czy na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy, a następnie na urlop? Obecnie jest zatrudniony na zastępstwo inny Pan. Nie chcę jako dyrektor mieć przerw wykonywaniu prac konserwatorskich w przypadku przebywania chorego Pana, który wróci i będzie przebywał na urlopie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielom nadal przysługuje prawo do bezpłatnych materiałów piśmienniczych, herbaty, mydła i ręczników? Proszę o podstawę prawną.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe