Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który posiada tytuł mgr nauk politycznych, świadectwo ukończenia studium przedmiotowo-metodycznego – historii i wiedzy o społeczeństwie w wymiarze 300 godzin dydaktycznych oraz akt mianowania na stanowisko nauczyciela w szkole podstawowej wydany dnia 16 kwietnia 1994 r. na podstawie art. 10 ust. 2 KN (Dz. U. Nr 3, poz. 19 z późn. zm.) posiada kwalifikacje do nauczania historii i WOS-u oraz czy uzyskał stopień nauczyciela mianowanego?
Kierując się zapisami § 2 obowiązującego w 1994 r. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 10 października 1991 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia (Dz. U. z 1991 r., poz. 433 z późn. zm.) oraz informacjami zawartymi w pytaniu można domniemywać (na zasadzie ustalenia, czy dany kierunek studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem), że wymieniona osoba posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela historii i WOS.
Z uwagi na posiadanie wymaganych kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela historii i WOS stosunek pracy z nauczycielem nawiązano przez mianowanie z dniem 16 kwietnia 1994 r. (informacja w pytaniu – wydano akt mianowania).
Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 2000 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2000 r., poz. 239 z późn. zm.) wymieniony w pytaniu nauczyciel zatrudniony w dniu wejścia w życie ustawy (6 kwietnia 2000 r.) na podstawie mianowania z tym dniem uzyskał z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego i stał się nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przyznałam nauczycielce urlop zdrowotny zgodnie z okresem wskazanym w orzeczeniu t.j 01.07.2015 do 30.06.2016 r. Nauczycielka wykorzystała w br. 10 dni urlopu w czasie ferii zimowych. Czy w związku z tym będę musiała nauczycielce zapłacić za niewykorzystane dni urlopu wypoczynkowego, czy - ponieważ urlop wypoczynkowy pokrywa się ze zdrowotnym - nie mam takiego obowiązku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mamy zatrudnionego nauczyciela od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. Nauczyciel ten ma być zatrudniony na następny rok szkolny 2017/2018. Z jaka datą należy zatrudnić nauczyciela czy od 01.09.2017 r., czy od 04.09.2017 r. tak jak się rozpoczyna rok szkolny 2017/2018 r?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniony został nauczyciel z Ukrainy mający wymagane kwalifikacje, posiadający staż pracy pedagogicznej na terenie Ukrainy. Czy można powyższy staż zaliczyć do stażu pracy w Polsce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2017 r. gimnazjum zostaje włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej. Dyrektorowi szkoły gimnazjalnej kończy się kadencja w tym roku szkolnym, czyli 31 sierpnia 2017r. Czy dyrektor Gimnazjum (któremu kończy się kadencja 31 sierpnia 2017 r.) powinien zostać powołany na stanowisko wicedyrektora od 1 września 2017r. w Szkole Podstawowej z wygaszającymi oddziałami gimnazjalnymi?
- Nauczycielka kontraktowa jest we wczesnej ciąży, nie korzystała do tej pory z L4. W lipcu bądź w sierpniu będzie zdawała na stopień nauczyciela mianowanego. Jeżeli pójdzie na L4 w trakcie urlopu np. 10 sierpnia 2022 po mianowaniu to czy wręczamy jej umowę przekształcającą na podstawie mianowania z dniem 1 września 2022 r. w trakcie zwolnienia lekarskiego czy czekamy do jej powrotu? Od kiedy wówczas otrzymuje nowe wynagrodzenie? Od czego naliczamy jej wynagrodzenie? Czy będzie stratna jeżeli pójdzie na zwolnienie z dniem 10 sierpnia? Co jeżeli poszłaby na zwolnienie 4 września a nie 10 sierpnia – czy byłoby to dla niej korzystniejsze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe