Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi będącemu na urlopie zdrowotnym przysługuje jednorazowy dodatek uzupełniający (według art.30a ust.3 Karta Nauczyciela)?
Zgodnie z art. 30a ust. 3 Karty Nauczyciela dodatek uzupełniający przysługuje nauczycielom zatrudnionym i pobierającym wynagrodzenie w roku, dla którego ustalono kwotę różnicy.
Nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia pozostaje w zatrudnieniu i pobiera wynagrodzenie na podstawie art. 73 ust. 5 KN - nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych.
Przepis powyższy nie ogranicza wynagrodzenia nauczyciela jedynie do np. ostatnio pobieranego, czy też średniej z ostatniego roku. W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczycielowi przysługuje więc takie samo wynagrodzenie jak innym nauczycielom - w obecnie obowiązującej wysokości (dotyczą go również podwyżki płac i jednorazowy dodatek uzupełniający).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym udzielonym na okres 5 miesięcy. Kiedy można rozwiązać z tym pracownikiem umowę – w dniu upływu trzech miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego czy w dowolny czasie po upływie trzech miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego? Czy należy do pracownika wcześniej wysłać informacje o rozwiązaniu umowy w związku z zamiarem zwolnienia na podstawie 53 par.1 pkt 1 KP?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację za ile dni niewykorzystanego urlopu należy się ekwiwalent nauczycielowi jeśli jest nauczycielem mianowanym i odchodzi z dniem 31.03.2013r na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne na własną prośbę. Jesteśmy placówką feryjną.Proszę o pilną informację. Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Art. 22 ust.3 ustawy KN mówi, że do nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, który w żadnej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze 1/2 etatu nie ma zastosowania art. 91 b ust.1. Proszę o informację czy nauczyciel religii zatrudniony w 2 szkołach , w jednej 6/18 e, a w drugiej 3/18 etatu powinien otrzymać dodatek wiejski? Wyjaśnienie zamieszczone w portalu wyklucza to prawo. Ja mam wątpliwości.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie przebywał na urlopie bezpłatnym od 7.09.2015- 31.08.2016. Złożył podanie do dyrektora szkoły o kolejny urlop bezpłatny od 1.09. 2016 do 31.08.2017 i zadeklarował, że 1. 09.2017 wraca do pracy. Taki termin nie zaburza pracy szkoły. Czy można mu udzielić tego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona na czas nieokreślony w wymiarze 6/26 jako wychowawca świetlicy szkolnej.
W roku szkolnym 2018/19 przydzielono jej liczbę godzin wystarczającą na pełny etat, jednak z dniem 1 września 2019 zatrudnienie znów wróci do 6/26.
W marcu 2019 r. nauczycielka urodziła dziecko i korzystała z urlopu macierzyńskiego, a obecnie z rodzicielskiego od 07.08.2019 do 17.03.2020.
Od 1 września 2019 r., będąc na urlopie rodzicielskim, chce objąć 2 godz. nauczania języka obcego (2/18) i łączyć urlop z pracą.
Bardzo proszę o wyliczenie okresu trwania urlopu rodzicielskiego w tym przypadku.
Czy rozpoczęcie pracy może nastąpić 2 września?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe