Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy osoba posiadająca mgr pedagogiki bez określonej specjalności może być pedagogiem szkolnym w zespole szkół? Dyplom ukończenia uczelni wydano w 2004 r, osoba ta pracuje od 2005 r, jednak w opinii kuratorium nie posiada kwalifikacji.
§ 19 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 1 sierpnia 2017r. wsprawie szczegółówych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli ( Dz. U z 2017r. poz 1575) mówi, że kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego posiada osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na dowolnym kierunku, i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne. Warto jednak pamiętać, że TO DYREKTOR SZKOŁY zatrudniający pedagoga dokonuje oceny tych kwalifikacji pod kątem potrzeb swojej szkoły, gdyż jest on kierownikiem zakładu pracy w rozumieniu art. 68 ust. 5 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. Poza tym w/w rozporządzenie wyraźnie mówi w §27 także o tym, że nauczyciele zatrudnieni przed 1 września 2017r. na podstawie mianowania, którzy spełniali wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują nabyte kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela. Jeśli ten warunek spełniony jest w opisanym przypadku, to moim zdaniem opinia kuratorium jest błędna.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka przebywała w okresie 23.05.2015 -20.05.2016 na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Potem była na urlopie uzupełniającym za poprzedni rok szkolny. Następnie rozpoczęła urlop wychowawczy. Czy przysługuje jej urlop za rok 2015/2016, gdyż chce wrócić teraz do pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w innej szkole(szkoła publiczna) na pełnym etacie w roku szkolnym 2023/2024 będzie na urlopie dla poratowania zdrowia. Natomiast w mojej szkole (szkoła niepubliczna) pracuje w wymiarze 5 godzin. Jeżeli będzie na urlopie w innej szkole, to czy w mojej dostaje wypowiedzenie czy może urlop bezpłatny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor/nauczyciel zatrudniony w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie ma obowiązek dokonywania oceny pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Czy Rada Pedagogiczna może oddać ważny głos na swojego przedstawiciela w komisji konkursowej na dyrektora szkoły podczas, gdy ta osoba nie jest obecna na konferencji, jednak wcześniej wyraziła zgodę na przyjęcie swojej kandydatury?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe