Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy powinna zostać przeprowadzona służba przygotowawcza w odniesieniu do pracownika, którego zatrudniamy na stanowisku głównego księgowego (kierownicze stanowisko urzędnicze), który wcześniej pracował na stanowisku głównego księgowego w przedsiębiorstwie komunalnym na podstawie ustawy z dn. 03.03.2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U.Nr 26 poz. 306 z późniejszymi zmianami).
Zgodnie z art. 16 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych, w przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym, w tym na kierowniczym stanowisku urzędniczym, w jednostkach, o których mowa w art. 2 ustawy, tj. w:
1) urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych;
2) starostwach powiatowych oraz powiatowych jednostkach organizacyjnych;
3) urzędach gmin, jednostkach pomocniczych gmin, gminnych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych;
4) biurach (ich odpowiednikach) związków jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządowych zakładów budżetowych utworzonych przez te związki;
5) biurach (ich odpowiednikach) jednostek administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego,
umowę o pracę zawiera się na czas określony, nie dłuższy niż 6 miesięcy. Przez osobę podejmującą po raz pierwszy pracę rozumie się osobę, która nie była wcześniej zatrudniona w jednostkach, o których mowa powyżej na czas nieokreślony albo na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, i nie odbyła służby przygotowawczej zakończonej zdaniem egzaminu z wynikiem pozytywnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mając nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, można być dyrektorem zarządzającym w społecznym liceum dla dorosłych o uprawnieniach publicznych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka do końca kwietnia b.r. była zatrudniona w pełnym wymiarze. Jednakże od miesiąca maja jej głównym miejscem zatrudnienia stała się inna szkoła, a w naszej placówce nauczycielka realizuje jedynie 2 godziny tygodniowo. Poprzednio wysługa za lata pracy wypłacana była w naszej placówce. Na jakiej podstawie cofnąć teraz tej Pani dodatek za wysługę, skoro wypłaca go inna placówka?
- Proszę o podanie podstawy prawnej która powinna sie znaleść w informacji o odprawie dla nauczyciela wygaszanego gimnazjum ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik jest zatrudniony na czas nieokreślony. Niedawno złożył podanie o rozwiązanie swojego stosunku pracy. Jako dyrektor muszę wpisać informację o zajęciu wynagrodzenia w wydanym świadectwie pracy. Problem polega na tym, że doszło do zbiegu spraw egzekucyjnych. Jak poprawnie wypełnić informację o zajęciu wynagrodzenia? Jak obliczyć wysokość potrąconych kwot?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma zawartą umowę w Zespole Szkół 2006 r. na czas nieokreślony w Gimnazjum. Otrzymał w obecnym roku szkolnym godziny w Szkole Podstawowej ponieważ w dobie reformy nie ma już w Zespole Gimnazjum tylko jest Szkoła Podstawowa i Przysposabiająca do pracy. W poprzednich latach również miał godziny w szkole Przysposabiającej do pracy. Obecnie upiera się ze ma źle przydzielone godziny bo powinien mieć tylko lekcje w klasach gimnazjalnych które są włączone w Szkolę Podstawową. Uchwałą Rady Powiatu z października 2017 r. wszyscy nauczyciele byli poinformowani że pracują w Zespole Szkół w których składa się obecnie ze Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy. Również dostali taką wiadomość pisemnie. Czy jest to niezgodne z prawem że ww nauczyciel otrzymał godziny w Szkole Podstawowej.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe