Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy przyjmując studenta na praktykę do przedszkola, należy przed rozpoczęciem praktyki sprawdzić taką osobę w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym?
Prawo do uzyskania informacji o osobie ujętej w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, której dane zostały zgromadzone w Rejestrze z dostępem ograniczonym, przysługuje organizatorom innym niż pracodawcy (np. w związku z przyjęciem studenta na praktyki w przedszkolu) przed dopuszczeniem osoby (praktykanta) do działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi, w zakresie uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zgromadzone w tym Rejestrze (art. 12 pkt 7 ustawy z 13.05.2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, Dz. U. z 2020 r. poz. 152). Ponadto dyrektor przedszkola będącego organizatorem praktyk, w związku z realizacją których praktykant ma styczność z małoletnimi uczniami, ma także obowiązek uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym przed dopuszczeniem osoby do działalności innej niż na stanowisku pracownika związanej z edukacją niepełnoletnich uczniów (art. 21 ust. 1 ww. ustawy). Związek z edukacją należy rozumieć szeroko, ponieważ ustawodawca nie ograniczył go tylko np. do samodzielnego prowadzenia zajęć z uczniami.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w publicznym przedszkolu prowadzonym przez osoby fizyczne można wypłacić premie motywacyjne dla dyrektora i pracowników z subwencji oświatowej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 1. Proszę o podstawę prawną do zarządzenia dyrektora w sprawie wysokości opłat za wynajem sal szkolnych.
2. Proszę o podstawę prawną w sprawie ustalenia przez dyrektora wysokości opłat za wynajmowane w obiekcie szkolnym garaże.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Policjanci za dwukrotne pobicie przez nauczyciela złożyli do prokuratury skargę. Nauczyciel też pobił ratownika w krytej pływalni należącej do szkoły (powyższe zdarzenia miały miejsce w ciągu 4 dni w sierpniu 2021 r). Za powyższe uchybienia godności nauczyciela biegli psychiatrzy orzekli niepoczytalność nauczyciela, a sąd uniewinnił i zalecił dalsze otwarte leczenie psychiatryczne. Komisja dyscyplinarna dla nauczycieli też uniewinniła nauczyciela. Dodam, że nauczyciel przebywał w ostatnim roku szkolnym w szpitalu psychiatrycznym i był od września odsunięty od pracy przez dyr. szkoły. Czy nauczyciel leczący się psychiatrycznie i mający niepoczytalność może pracować w szkole z młodzieżą? Proszę o wskazanie skutecznego kierunku działań mającego szczególnie na celu bezpieczeństwo uczących się uczniów oraz pracowników szkoły.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Ile jest dodatkowych dni wolnych ustalanych przez dyrektora szkoły podstawowej w r.sz.2017/18, 6 czy 8, już według nowego rozporządzenia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest podstawa prawna do umorzenia wierzytelności za niezapłacone obiady uczniów w stołówce szkoły publicznej prowadzonej przez samorząd? Wszystkie działania prowadzone przez szkołę w celu ściągnięcia długu okazały się nieskuteczne.Chodzi o kwotę ok. 700 zł.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe