Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy rodzice dziecka autystycznego, które uczęszcza do klasy 7 SP publicznej mogą oczekiwać, że pojedzie na dwudniową wycieczkę do Wrocławia a szkoła musi zapewnić mu 24 godzinna opiekę?
Uczeń niepełnosprawny, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, może brać udział
w wycieczce, a organizator tej wycieczki ma obowiązek zapewnić mu warunki odpowiednie do specyficznych potrzeb wynikających z rodzaju stopnia jego niepełnosprawności. W wycieczkach turystyczno-krajoznawczych nie mogą brać udziału dzieci, w stosunku do których istnieją przeciwwskazania lekarskie. Gdy uczeń bez żadnych ograniczeń uczestniczy w zajęciach organizowanych przez szkołę, to ma prawo także do uczestniczenia w wycieczce, zwłaszcza, gdy jest to wycieczka realizowana w celu uzupełnienia obowiązującego programu nauczania. Wycieczki szkolne stanowią bowiem integralną część procesu dydaktyczno-wychowawczego.
Podstawa prawna:
1.Rozporządzenia z dnia 8 listopada 2001 r. Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. z 2001 r. Nr 135, poz. 1516, z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam w szkole ucznia realizującego obowiązek nauki w klasie IV w formie nauczania domowego i związane z tym problemy z dokumentacją. Czyli jak wypełnić świadectwo? Uczeń zalicza w formie egzaminu klasyfikacyjnego tylko podstawowe przedmioty realizowane w klasie IV, nie ma oceny zachowania. Co pisać w miejscu przeznaczonym na świadectwie na ocenę (kreskę, nieklasyfikowany), czy zrobić w uwagach wpis o nauczaniu domowym? Nie jestem też pewna, czy takiego ucznia wpisuje się do dziennika. Wiem, że może dostać świadectwo z paskiem, bo to znalazłam w rozporządzeniu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ostatnio uzyskałam odpowiedź od Państwa, że nie obowiązuje regulacja zakazująca wykonania przelewu na podstawie faktury pro-forma, ponieważ taki dokument nie stanowi dokumentu księgowego. W naszej księgowości Panie mają wątpliwość czy zatem mogą wykonać przelew na poczet towaru, który dopiero placówka otrzyma po zapłaceniu pro-formy i wraz z towarem będzie dostarczona faktura, która stanowi dokument księgowy. Bardzo proszę o jasną, czytelną i jednoznaczna odpowiedź.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o interpretację paragrafu 15 dotyczącego zapewnienia posiłku uczniom do rozporządzenia MEN w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego z marca 2017.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W jakim wymiarze dyrektor ma obowiązek zapewnić zajęcia dziecku realizującemu roczne przygotowanie przedszkolne w trybie indywidualnego nauczania domowego? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaka podstawa prawna obliguje nauczycieli do dokumentowania dostosowywania wymagań edukacyjnych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe