Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy tematy podczas zdalnego nauczania wpisujemy do dziennika lekcyjnego papierowego? Uczennica ma nauczanie indywidualne, również zajęcia rewalidacyjne były prowadzone w domu dziewczynki, jak w chwili obecnej, czyli od 18 maja je prowadzić?
Na podstawie § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 493 ze zm.) dyrektor danej szkoły miał obowiązek ustalić sposób dokumentowania realizacji zadań jednostki systemu oświaty, który obowiązuje od 25 marca 2020 r. w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół. Od dnia 18 maja 2020 r nie zmieniły się przepisy w tym zakresie, a więc jeśli dyrektor nie zmienił dotychczas obowiązujących zasad, nauczyciele nadal dokumentują zajęcia w dziennikach i ewentualnie w innych wskazanych przez dyrektora dokumentach według reguł określonych przez dyrektora, w tym dokonują wpisów w papierowych dziennikach, jeśli mają do nich dostęp. Zajęcia rewalidacyjne, które mogą być prowadzone na terenie szkoły od dnia 18 maja 2020 r. na podstawie § 3 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 410 ze zm.), nadal są prowadzone w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i powinny być dokumentowane według wytycznych dyrektora i z uwzględnieniem faktycznej dostępności dzienników dla nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chcę zrezygnować z funkcji dyrektora np. z dniem 25 sierpnia a nie 31 sierpnia i przejść na emeryturę wg starych zasad. Czy organ prowadzący może wyrazić na ten termin zgodę? Czy składając wniosek o emeryturę w sierpniu otrzymam świadczenie emerytalne za ten miesiąc?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy deklaracja - rezygnacja z zajęć wdż złożona przez rodzica w klasie IV jest ważna na cały etap edukacyjny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel bez przygotowania pedagogicznego rozpoczął od września kurs kwalifikacyjny w zakresie przygotowania pedagogicznego. Czy nauczyciel może rozpocząć staż, jeżeli w szkole uczy 5 godzin historii i 19 godz. świetlicy.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W Naszej szkole została wydana Decyzja w sprawie realizacji obowiązku szkolnego poza szkolą (w NZOZ Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych) czy w związku z tym szkoła macierzysta (która wydała zgodę na realizacje obowiązku szkolnego poza szkołą) ma obowiązek umieszczenia w/w uczennicy w księdze uczniów. A w związku z tym czy umieszczamy ją w dzienniku lekcyjnym, w klasie której byłaby uczennicą (szkoły macierzystej).
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele w-fu mogą pełnić dyżury? Czy podczas przerwy zobowiązani są do "pilnowania" rozbierających się dzieci? Czy dzieci mogą się rozbierać po przerwie? Czy istnieje jakiś przepis, który "ochrania" nauczycieli w-fu przed dyżurami?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe