Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w IV etapie edukacyjnym w klasie pierwszej muszą być kontynuowane przedmioty realizowane w 3 klasie gimnazjum lub w przyszłości 8 klasy szkoły podstawowej ? Dotyczy to szkoły branżowej I stopnia gdzie uczęszczają tylko uczniowie młodociani pracownicy. Czy można np. lekcje geografii realizować dopiero w klasie drugiej bądź trzeciej.
Na podstawie art. 291 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 w branżowej szkole I stopnia od roku szkolnego 2017/2018 obowiązuje ramowy plan nauczania, stanowiący załącznik nr 7 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół, Dz.U. z 2017 r., poz. 703, który m.in. jako obowiązkowe zajęcia w I klasie wymienia geografię, jednak jednocześnie zastrzeżono, że tygodniowy wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z wychowawcą dla uczniów poszczególnych klas nie dotyczy uczniów będących młodocianymi pracownikami, z zachowaniem wymiaru godzin poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z wychowawcą określonych dla trzyletniego okresu nauczania – czyli dla uczniów będących młodocianymi pracownikami geografia i inne przedmioty przewidziane dla I klasy mogą zostać zorganizowane w późniejszych latach, przestrzegając wymiaru godzin z ramowego planu nauczania w całym cyklu nauczania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie są zasady, tryb oraz dopuszczalność ochrony nauczycieli przewidziane w przepisach dotyczących funkcjonariuszy publicznych –w oparciu o regulacje zawarte w Kodeksie karnym oraz w Karcie Nauczyciela?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam w przedszkolu dziecko 3 letnie z zespołem Downa. uczęszcza do OREW na zajęcia oraz w przedszkolu udzielamy mu wsparcia w postaci zajęć logopedycznych oraz dyd. wyrównawczych. Proszę o informację czy potrzebny jest nauczyciel wspomagający.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy WSO może być załącznikiem do statutu szkoły? Czy statut może mieć załączniki?
- Co powinno się znaleźć na świadectwie uczennicy kl. VI, która miała wystawioną ocenę klasyfikacyjną śródroczną z wf po I semestrze, a w drugim była zwolniona z tych zajęć? Ocena z I semestru czy zapis "zwolniona"?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ramach kontroli wydatkowanej dotacji, osoba kontrolująca z Urzędu Miasta ma prawo dokonać oględzin przedszkola w celu weryfikacji dokonanych zakupów (pralka, umywalka, wieszak itp.)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe