Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w świetle nowych przepisów należy przygotować Program profilaktyczno - wychowawczy dla Przedszkola, jeśli tak to na podstawie których przepisów?
Na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59 przedszkola nie mają obowiązku opracowania programu wychwowawczo – profilaktycznego. Taki dokument obowiązuje w szkołach i placówkach oraz obejmuje treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów i o charakterze profilaktycznym dostosowane do potrzeb rozwojowych uczniów, przygotowane w oparciu o przeprowadzoną diagnozę potrzeb i problemów występujących w danej społeczności szkolnej, skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadzący podwyższył pensum pedagogom szkolnym i psychologom do 26 godzin i żąda od dyrektora sprawozdania z efektywności jego pracy wychodząc z założenia, że 26 godzin pedagog powinien przepracować z dzieckiem. Proszę podać podstawę prawną takiego uzasadnienia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam! W br. szkolnym monitorując wdrażanie nowej podstawy programowej przeprowadziłyśmy badanie wyników nauczania w klasach pierwszych, drugich i trzecich. Wychowawca klasy pierwszej wraz z rodzicami ma zastrzeżenia, że badanie można przeprowadzić dopiero po pierwszym etapie kształcenia czyli po klasie trzeciej. Bardzo proszę o odpowiedź.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczniowi urodzonemu w 2009r., który uczęszcza obecnie do klasy I i będzie kontynuował w przyszłym roku naukę w klasie I na wniosek rodzica, należy założyć arkusz ocen? Jeżeli tak to jaką notatkę należy wpisać w miejscu wyniki klasyfikacji rocznej? Uczeń ten zgodnie z przepisami nie podlega klasyfikacji i nie otrzymuje świadectwa. Czy nauczyciel powinien przekazać rodzicowi informacje o postępach dziecka (jak to mam miejsce w przypadku dzieci 5-6 letnich w przedszkolu) czy ma zakończyć rok bez żadnej informacji pisemnej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam,
uprzejmie proszę o przykładowy plan nadzoru dla klas I-III (czy juz będzie I-IV)? wraz z odzdziałami przedszkolnymi na rok 2016/2017 zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego obowiązującego od 1 września 2016r. i przyjętą polityką oświatową na rok szkolny 2016/2017
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o przykładowy statut szkoly podstawowej klasy I-III wraz z odziałami przedszkolnymi (dzieci w wieku 3-5 lat) dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe