Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole podstawowej uczeń może pisać sprawdzian 6 - klasisty z innego języka niż uczył się w szkole? Rodzic złożył podanie o możliwość pisania sprawdzianu z j. angielskiego, na który uczeń uczęszcza prywatnie. Nadmienię, że zarówno j. angielski jak i j. niemiecki są nauczane w szkole.
INFORMATOR O SPRAWDZIANIE OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w Gdańsku, Jaworznie, Krakowie, Łodzi,Łomży, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu „CZĘŚCI ORAZ PRZEBIEG SPRAWDZIANU” :„Sprawdzian składa się z dwóch części. CZĘŚĆ 1. obejmuje zadania z językapolskiego i z matematyki, natomiast CZĘŚĆ 2. – zadania z języka obcegonowożytnego. Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następującychjęzyków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiegoi włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego”.
Podstawa prawna: 1. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. 2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (ze zm.) oraz – w szczególności – Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 kwietnia 2013 r. zmieniające w/w rozporządzenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy uczeń, który w I semestrze miał ocenę dopuszczającą, a w II opuścił się w nauce i jest zagrożony oceną niedostateczną, może ja otrzymać jako ocenę roczną? Czy przepisy dotyczące oceniania jakoś to regulują rygorystycznie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor przedszkola może skierować dziecko które realizuje obowiązek przygotowania przedszkolnego do innego przedszkola integracyjnego, jeśli wszystkie możliwości zostały wykorzystane (pomoc psychologiczna: obecnie prowadzona jest diagnoza dziecka, dziecko uczęszcza na zajęcia ,które mają pomoc jak radzić sobie z emocjami, Mama dziecka bierze udział w szkole dla rodziców, dziecko ma zajęcia z psychologiem, zajęcia z terapii pedagogicznej, psycholog skierowała chłopca do psychiatry.) Zachowanie dziecka zagraża życiu innych dzieci w grupie. Chłopiec kiedy się zdenerwuje: jest agresywny, rzuca krzesłami, kopie ściany, gryzie itp.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Wydłużona ochrona przedemerytalna po zmianach powszechnego wieku emerytalnego
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Na jakim paragrafie powinny być zaksięgowane wydatki na legitymacje nauczycielskie i na jaki paragraf nauczyciele zwracają koszt legitymacji służbowej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic złożył wniosek o uznanie osiągnięć sportowych na treningach realizowanych poza szkołą i zwolnienia córki z zajęć wychowania fizycznego. Jednocześnie oczekuje przepisania oceny sugerowanej przez klub. Dziewczynka trenuje gimnastykę artystyczną poza szkołą.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe