Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w związku z wejściem nowych przepisów odnośnie urlopów w szkole feryjnej dyrektor na pewno może udać się na urlop w czasie innym niż ferie czy wakacje?
Od dnia 1 stycznia 2018r. dyrektorowi szkoły, w organizacji której przewidziano ferie zimowe i letnie, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Oznacza to, że dyrektor tzw. placówki feryjnej nie musi już brać urlopu w okresie ferii i wakacji. Przysługujący mu wymiar 35 dni roboczych wpisze do planu urlopów i będzie mógł te dni wykorzystać przez cały rok.
Podstawa prawna:
Art. 64 ust.2a ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U.z 2017r. poz.1189 z późn.zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem nowym dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych sprawdzając teczki akt osobowych nauczycieli zauważyłam, że kilkunastu nauczycieli ma umowę o pracę zawartą w szkole podstawowej, inni w gimnazjum lub w szkole Przysposabiającej do Pracy, a pozostali w Zespole Szkół. Czy nie powinnam to uporządkować, żeby wszyscy nauczyciele mieli umowy o pracę w Zespole Szkół i jak to zrobić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi przedszkola nieferyjnego nie wypłacono za wrzesień średniej urlopowej z nadgodzin. Nauczyciel we wrześniu przebywał siedem dni na urlopie. Jaka podstawa prawna reguluje zaistniałą sytuację? Nadmieniam iż placówka prowadziła dyżur wakacyjny w lipcu natomiast w sierpniu wszyscy nauczyciele przebywali na urlopach wypoczynkowych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik niepedagogiczny zatrudniony na czas nieokreślony na pół etatu może wypowiedzieć umowę o pracę, będąc na zwolnieniu lekarskim? Przykładowo ma on zwolnienie od 10 do 20 sierpnia, a 14 sierpnia wręcza pismo z prośbą o zwolnienie. Czy pracodawca musi uznać to pismo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Konferencja rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się 31.08. Nowi nauczyciele zatrudniani są z dniem 1.09. Jak należy odnotować ich obecność na radzie? Czy jako gości (na osobnej liście), czy jako członków rady? Czy mogą oni wtedy podejmować uchwały? (ich głos się liczy?)
- Obecny dyrektor szkoły od 12 marca 2021 r. przestaje pełnić funkcję dyrektora, ale nadal będzie zatrudniony w tej samej placówce jako nauczyciel. Pierwsze pytanie: ile dni urlopu będzie mu przysługiwało za 2021 r.? Czy 9 (35 : 12) x 3? Drugie pytanie: czy urlop ten będzie mógł wykorzystać już jako nauczyciel w dowolnym terminie? Czy jednak musi go wykorzystać jeszcze w trakcie pełnienia funkcji dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe