Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy według nowego przepisu dot. zaświadczeń o niekaralności , pracownik zatrudniony na czas określony powinien za każdym razem kiedy jest odnawiana umowa z tym samym pracownikiem, (umowa jedna po drugiej) to pracownik przed podpisaniem kolejnej umowy powinien mieć aktualne zaświadczenie o niekaralności czy wystarczy zaświadczenie doniesione przed podpisaniem 1 umowy?
Przed nawiązaniem z daną osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem jej do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, lub z opieką nad nimi na pracodawcy lub innym organizatorze takiej działalności ciąży obowiązek uzyskania informacji, czy dane osoby z którą ma być nawiązany stosunek pracy albo która ma być dopuszczona do wykonywania ww. działalności na innej podstawie niż stosunek pracy, są zamieszczone w stosowanych bazach Rejestru Sprawców na Tle Seksualnym. Przesądza o tym treść art. 21 ust. 1 i 2 w zw. z art. 4 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy z 13.05.2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich – dalej u.z.p.t.s.
Natomiast na osobach, zatrudnianych lub dopuszczanych do ww. działalności z małoletnimi ciąży obowiązek przedłożenia pracodawcy lub innemu organizatorowi takiej działalności informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych określone w rozdziale XIX i XXV ustawy z 6.06.1997 r. - Kodeks karny -oraz w ustawie z 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego. Ponadto osoby zamieszkujące w ciągu 20 ostatnich lat w innym państwie niż Rzeczpospolita Polska lub państwo obywatelstwa oraz osoby posiadające obywatelstwo innego państwa niż Rzeczpospolita Polska obowiązane są przedstawić stosowną informację z odpowiednich rejestrów karnych państw trzecich. W przypadku, gdy prawo państwa, z którego ma być przedłożona informacja nie przewiduje wydawania tego rodzaju informacji lub w danym państwie w ogóle nie prowadzi się rejestru karnego dopuszczalne jest złożenie przez kandydata do pracy oświadczenia.
Nie ma tutaj żadnego wyłączenia dotyczącego kolejnych zawieranych umów z tym samym pracownikiem.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel ma prawo wykorzystać 2 dni opieki nad dzieckiem na godziny. Jak to rozumieć? Nauczycielka chce brać przez kilka dni wolne w czasie swoich lekcji i w ten sposób może jej nie być przez kilka dni. Jak to powinno być?
- Jak napisać informację dla pracowników o przekształceniu szkoły w zespół szkolno-przedszkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie o pensum logopedy. Logopeda jest zatrudniony na 0,5 etatu i dodatkowo ma 4 godz. rewalidacji. Jak powinnam zawrzeć z nim umowę na 10/20 i 4/ 18 czy w inny sposób?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lutym 2023 r. odszedł na emeryturę (24 lutego 2023) i otrzymał za przepracowany rok szkolny 2022/2023 (od września 2022 r. do lutego 2023 r.)w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe. Następnie, od 1 marca 2023 r. został ponownie zatrudniony do końca zajęć szkolnych (t.j. do 23 czerwca 2023 r.) i za okres od marca 2023 r. do czerwca 2023 r. otrzymał w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe wypłacone w czerwcu 2023 r. Czy w związku ze zmianą wysokości świadczenia urlopowego w 2023r. (podwyższenie odpisu) należy wyrównać temu nauczycielowi to świadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole pracuje psycholog za zgodą kuratora oświaty. Ile przysługuje mu urlopu wypoczynkowego jeśli zatrudniony jest na 11/22 etatu od 01.09.2023 r. do 31.08.2024 r. prowadząc zajęcia 3 razy w tygodniu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe