Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zajęcia z "doradztwa zawodowego" są zajęciami obowiązkowymi czy nieobowiązkowymi w szkole ponadgimnnazjalnej/ ponadpodstawowej? W jaki sposób powinno odbywać się dokumentowanie zrealizowanych zajęć z doradztwa zawodowego: w dzienniku lekcyjnym, czy w dzienniku zajęć innych (podobnie jak godziny do dyspozycji dyrektora)?
Zajęcia z doradztwa zawodowego są obowiązkowe dla uczniów, ponieważ szkoła ma obowiązek je organizować na podstawie art. 26a ust. 2 pkt 3 i art. 109 ust. 1 pkt 7 i ust. 6 ustawy z 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego (Dz.U. z 2019 r., poz. 325), a jednocześnie obowiązujące przepisy nie stanowią, że uczeń w nich uczestniczy za zgodą rodzica lub gdy rodzic nie złoży rezygnacji. Jako zajęcia obowiązkowe dla uczniów odnotowuje się w dzienniku lekcyjnym, zgodnie z § 8 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. z 2017 r., poz. 1646 ze zm.), co podkreślają także kuratorzy oświaty (https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/zajecia-z-doradztwa-zawodowego-wychowania-do-zycia-w-rodzinie-religii-etyki-wpisy-na-swiadectwie-szkolnym-w-r-szk-2017-18/).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki dokument należy przygotować, aby zgłosić innowację pedagogiczną od momentu, kiedy nie trzeba zgłaszać tego faktu do KO?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak rozdzielić godziny Wychowania do życia w rodzinie w klasach IV, V, VI, VII? Czy kwestie godzin reguluje nowe rozporządzenie?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy zaświadczenie dla ucznia, który uczęszcza do oddziału przygotowawczego i który nie podlega klasyfikacji rocznej w roku szkolnym 2021/2022, należy wydrukować na zwykłym białym papierze czy na druku z zielonym giloszem do druku świadectw i zaświadczeń?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź jakiemu nadzorowi pedagogicznemu (podstawa prawna) podlega szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej? Czy ewaluacja też jej dotyczy?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy podmioty z zewnątrz np. poradnia mogą realizować pomoc psychologiczno-psychologiczną w przedszkolu na podstawie porozumienia zawartego miedzy Gminą, a tą poradnią?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe