Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zawieszony dyrektor na podstawie art. 73 ust.1 KN może zostać zastępcą dyrektora jeśli obecny p.o. chce wykonać taki manewr. Jeśli zawieszony dyrektor jest nauczycielem, czy można mu wypłacić dodatek za wysługę lat?
Zgodnie z art. 83 ust. 1 Karty Nauczyciela, organ prowadzący szkołę może zawiesić w pełnieniu obowiązków dyrektora szkoły, przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeżeli ze względu na powagę i wiarygodność wysuniętych zarzutów celowe jest odsunięcie nauczyciela od wykonywania obowiązków w szkole.
Skoro zatem celem zawieszenia jest odsunięcie od wykonywania obowiązków dyrektora, niewłaściwym byłoby powierzenie takiemu nauczycielowi stanowiska wicedyrektora. Dotychczasowy dyrektor w dalszym ciągu miałby dostęp do spraw związanych z kierowaniem szkołą, a w przypadku nieobecności w pracy obecnego p.o. zastępowałby go. Takie rozwiązanie jest sprzeczne z celem zawieszenia.
W okresie zawieszenia w pełnieniu obowiązków nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Karta Nauczyciela nie reguluje odrębnie sytuacji, gdy zawieszony dyrektor prowadzi zajęcia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 13. W związku z orzeczeniem o konieczności udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczennicy klasy III szkoły podstawowej uzyskałem zgodę od organu prowadzącego na zatrudnienie nauczyciela wspomagającego. W ramach swoich obowiązków nauczyciel miałby 10 godz. zajęć wspólnych z klasą, 4 godz. zajęć indywidualnych z uczennicą i 2 godz. zajęć rewalidacyjnych. Oprócz tego przydzieliłem nauczycielowi godziny innych zajęć: 4 godz. świetlicy i 2 godz. biblioteki. nauczyciel posiada stopień awansu nauczyciela kontraktowego. Proszę o pomoc w ustaleniu czasu trwania umowy. Czy dniem zakończenia pracy określonej umową powinien być dzień zakończenia zajęć szkolnych, czyli 25.06.2021 r., czy też dzień zakończenia roku szkolnego, czyli 31.08.2021 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel - magister edukacji wczesnoszkolnej, który ukończył studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki, posiada wystarczające uprawnienia, aby pracować w charakterze nauczyciela wspomagającego (współtworzącego proces kształcenia) dla ucznia gimnazjum, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na autyzm, dokładnie zespół Aspergera?
- Czy osoba z licencjatem „pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną” może pracować jako nauczyciel przedszkola?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szanowni Państwo, w mojej szkole mam zatrudnionego nauczyciela wspomagającego do dziecka z autyzmem (jest to klasa pierwsza szkoły podstawowej).
Czy temu nauczycielowi przysługuje dodatek za trudne warunki pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą Stowarzyszeniową gdzie obowiązuje Kodeks Pracy. Pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela.Nauczyciel został zatrudniony od 01.01.2016 do 30.06.2016 na część etatu A od 16.08.2018 r. na pełen etat i umowa trwała do 30.06.2018 r.. czy zawierając z nim umowę od 01.09.2018 r. należy zawrzeć na czas nieokreślony czy należy podpisać na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe