Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, bardzo proszę o wskazanie, w którym punkcie świadectwa pracy nauczyciela powinien znaleźć się zapis o wypłaconym zasiłku na zagospodarowanie (art. 61 KN) oraz jak powinien on brzmieć?
Zgodnie z art. 61 ust. 2 Karty Nauczyciela, prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
Jeżeli rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło po powyższym terminie, w świadectwie pracy nie ma potrzeby wykazywania wypłaty zasiłku (nauczyciel i tak już nie będzie mógł się o niego starać w innej szkole). Jeżeli nie upłynął jeszcze termin roku od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego (czyli nauczyciel wciąż jeszcze może wnioskować o zasiłek), informację o wypłaceniu świadczenia należy zamieścić w ust. 5 pkt. 12 świadectwa pracy - "wykorzystał(a) dodatkowy urlop albo inne uprawnienia lub świadczenia przewidziane przepisami prawa pracy".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik był zatrudniony od dnia 15.10.2016 r. do 15 kwietnia 2017 r. Nabył prawo do 26 dni urlopu wypoczynkowego w roku kalendarzowym. Urlopu nie wykorzystał. 1. Za ile dni za rok 2016 i za ile dni za rok 2017 należy mu wypłacić ekwiwalent pieniężny? 2. Czy za każdy rozpoczęty miesiąc należy się 1/12 urlopu? 3. Czy po pomnożeniu dni urlopu w miesiącu (np. 2,16) przez liczbę miesięcy pracy wynik zaokrągla się w górę na korzyść pracownika?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu za 2020 może wybrać pracownik obsługi odchodzący na emeryturę w sierpniu br.-czy proporcjonalnie tj. za 8 miesięcy czy 26 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można z subwencji opłacać wynagrodzenie rehabilitanta, który prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w ramach rewalidacji?
- Dzień dobry,
Nasza placówka oświatowa zorganizowała wyjazd dwudniowy, piątek/sobota. W piątek odbyła się Rada Pedagogiczna , w sobotę szkolenie dla nauczycieli. Czy należy się za sobotę dzień wolny- dla nauczycieli?.
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Maja Kuptel-Niska
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniłam sekretarza szkoły na okres 6 miesięcy. Umowa wygasa 31 maja 2015 r. Nie zamierzam dalej zatrudniać tej osoby. Czy mogę ogłosić nabór na wolne stanowisko sekretarza szkoły już w maju, czy muszę czekać do wygaśnięcie zawartej umowy t,j. do 31 maja, a nabór ogłosić dopiero w czerwcu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe