Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile dni urlopu należy się nauczycielowi w jednostce feryjnej, który dostał powierzenie stanowiska kierowniczego 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. Umowa o pracę tego nauczyciela kończy się 31 sierpnia 2022 r.
Nauczycielowi należy ustalić urlop w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego w 2022 r. Ma prawo do 24 dni urlopu.
Wicedyrektorowi szkoły przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów zgodnie z art. 64a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762).
W dniu 1 stycznia 2022 r. nauczyciel, o którym mowa w pytaniu, nabył prawo do 35 dniowego urlopu wypoczynkowego za 2022 r. na podstawie ww. przepisu. Dlatego pomimo tego, że nie będzie sprawował stanowiska wicedyrektora od 31 sierpnia 2022 r. to nadal w 2022 r. ma prawo do urlopu, który przysługuje wicedyrektorowi.
W sprawie tej wiadomo, że z nauczycielem - w wyniku wypowiedzenia - zostanie rozwiązany stosunek pracy w dniu 31.08.2022 r.
W związku z powyższym mając na uwadze art. 64 ust. 5a i 5b KN należy mu ustalić wymiar urlopu wypoczynkowego wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego w 2022 r., zgodnie z przepisami kodeksu pracy.
Nauczyciel przepracuje 8 miesięcy, a zatem przysługuje mu 24 dni urlopu wypoczynkowego (8/12 x 35 = 23,33 po zaokrągleniu 24 dni urlopu).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony w dwóch szkołach. W tym miesiącu zadeklarował, że nasza szkoła jest podstawowym miejscem pracy i doniósł świadectwa pracy. W innych szkołach pracował z przerwami 2 lata, 10 m-cy i 4 dni na różne etaty od 4/18 do 18/18. W naszej szkole pracuje od 01.09.2017 r. w wymiarze 15/21 do chwili obecnej. Od kiedy powinniśmy wypłacić mu wysługę lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi obsługi zatrudnionemu ponownie u danego pracodawcy od 03.10.2011 (przejście na emeryturę, otrzymał odprawę emerytalną) po likwidacji stanowiska pracy przysługuje odprawa 1 miesięczna (do 2 lat zatrudnienia) czy należy tu sumować okresy zatrudnienia i wówczas ma 10 lat pracy u danego pracodawcy i wypłacić odprawę 3 miesięczną. Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka wróciła do pracy po długotrwałej chorobie i urlopie rodzicielskim. Rozpoczęła pracę 1 września i w tym samym dniu złożyła wniosek o rozpoczęcie stażu na stopień dyplomowanego. 2. września otrzymała decyzję o ustaleniu długości stażu do 31 maja 2019 r. Następnie poprosiła o uzupełniający urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 tygodni trwający od 5 września do 13 listopada. W jaki sposób należy przedłużyć staż ww. nauczycielce. Co zrobić, gdy zakończenie stażu przypada w trakcie wakacji?
- W czasie ferii zimowych w technikach jest przeprowadzany egzamin praktyczny z kwalifikacji,również w odległym od szkoły ośrodku egzaminacyjnym.Nauczyciel jest członkiem bądź przewodniczącym zespołu egzaminującego. Czy należy mu zapłacić za wypracowane godziny? Czy można mu nie potrącać z wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe ustaliwszy, ile godzin przepracuje na takich egzaminach? Nadmieniam,że nauczyciel ma zajęcia w ostatnich klasach technikum i nie wypracuje pensum do końca roku szkolnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można udzielić całego przysługującego urlopu wypoczynkowego pracownikowi np. w lutym? Nadmieniam, że pracownik obsługi pracuje u nas już 6 lat w 3/4 etatu tj. przysługuje mu 15 dni urlopu rocznie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe