Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak często należy przeprowadzać szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla pracowników szkoły(nauczyciele+obsługa)?
Elementy szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej wchodzą w skład szkolenia okresowego bhp pracowników. Ramowy program szkolenia okresowego zawiera m.in. zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrozeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
Szkolenie przeprowadza się w stosunku do pracowników obsługi (stanowiska robotnicze) nie rzadziej niż co 3 lata, a w stosunku do nauczycieli i pracowników administracji - nie rzadziej niż co 6 lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel chce zmienić szkołę. Od II semestru (tj. od 28 stycznia) zamierza pracować w sąsiedniej szkole. Uzyskał zgodę dyrektora z tamtej placówki.
Jakie dokumenty nauczyciel dyplomowany musi złożyć w obecnej szkole, gdzie pracuje na czas nieokreślony?
Kiedy nauczyciel powinien powiadomić mnie o zamiarze zmiany szkoły i w jakiej formie (informacje o zmianie pracy przez tego nauczyciela dotarły do mnie drogą nieoficjalną, ale ustaliłam, że są pewne)?
Do 2 stycznia 2013 roku nie otrzymałam ani pisemnej rezygnacji z pracy tego nauczyciela, ani żadnej innej. Jaką forma rozwiązania umowy jest dla mnie najkorzystniejsza?
Proszę o podanie podstaw prawnych rozwiązywania umowy z nauczycielami zatrudnionymi przez mianowanie na czas nieokreślony.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, zatrudniony na 4/22 h, może otrzymać dodatek motywacyjny pomimo, że w regulaminie zostało określone, że aby otrzymać dodatek motywacyjny, trzeba być zatrudnionym na minimum pół etatu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Cytat z Państwa strony "Ile razy nauczycielowi matematyki (kontraktowemu) zatrudnionemu na 12/18 można dać umowę na czas określony.
Kwestię tę reguluje:
KODEKS PRACY Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (ze zm.)
Art. 251. [Kolejna umowa na czas określony] § 1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej
a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca".
Czy jednak w tej sytuacji nie ma zastosowania art 10 pkt 7 KN?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może zwolnić ucznia z jednej godziny wych.fizycznego na prośbę klubu sportowego do którego uczeń uczęszcza?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Kto może uczyć przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa? Nie ma nauczyciela z kwalifikacjami, wiem, że muszę wystąpić o pozwolenie na zatrudnienie ... ale kogo? Najbardziej interesuje mnie 2 punkt w cytacie z pisma Kuratorium :Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedmiotu ,,Edukacja dla Bezpieczeństwa” posiadać będzie osoba, która ukończyła: - studia wyższe na kierunku, (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub - studia wyższe na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub - studia wyższe na kierunku (specjalności), innym niż nauczany przedmiot ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe