Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak definiuje się klasę wielozawodową? Czy jest w prawie określone, ile minimum zawodów musi być w klasie wielozawodowej?
Obowiązujące przepisy, w tym w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 910 oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, Dz.U. z 2019 r., poz. 502, nie zawierają definicji pojęcia „klasy wielozawodowej”. Jest ono używane potocznie w odniesieniu do klas szkół branżowych I stopnia, które są tworzone wyłącznie dla uczniów będących jednocześnie młodocianymi pracownikami (wzmiankowane w art. 68 ust. 7a PO), a także w klasach szkół branżowych II stopnia z racji tego, że w szkołach tego typu kształcenie ogólne prowadzi się wspólnie dla uczniów, a kształcenie zawodowe uczniowie odbywają oddzielnie w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych (art. 109 ust. 2a PO). Z racji braku definicji legalnej pojęcia klasy wielozawodowej należy przyjąć, że może być tworzona dla uczniów kształcących się w co najmniej dwóch różnych zawodach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można stworzyć etat wicedyrektora w szkole z 10 oddziałami? Nadmieniam, że jest to zespół (przedszkole - jeden oddział, szkoła podstawowa - trzy oddziały z klasami I-III oraz gimnazjum - sześć oddziałów)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 1.Proszę o wzór sprawozdania za I semestr 2010/2011. 2.Czy ocena opisowa za I semestr powinna być umieszczona w dzienniku?
- Proszę o pełny wykaz dokumentów obowiązujących w placówce wraz z opisem sposobu prowadzenia dokumentacji i terminami ich powstawania.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda sytuacja zatrudnienia nauczyciela, który umowę ma na czas określony, czyli do 31.08.2021 r., i wygrał konkurs na dyrektora? Kto z nauczycielem podpisuje umowę od 1.09.2021 r. i na jaki okres? Czy osoba pełniąca obowiązki dyrektora, czy organ prowadzący?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel-wychowawca bursy może być rzecznikiem swojego ucznia, tudzież pomagać (dawać wskazówki) mu w pisaniu odwołania się od decyzji dyrektora? Jak prawidłowo nanieś poprawki w protokole, zgłaszane przez człona rady pedagogicznej (dotyczące zapisu jego wypowiedzi)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe