Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak poprawnie powinna być wystawiona faktura na radę rodziców? Kto powinien być nabywcą, a kto odbiorcą? Rada rodziców nie posiada NIP-u.
Rada rodziców jest szkolnym organem, a w konsekwencji nie jest podmiotem odrębnym od szkoły/przedszkola i nie posiada zdolności do czynności prawnych ani też odrębnego numeru NIP (art. 83 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 910, pismo Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 25 czerwca 2008 r., ILPB3/423-198/08-2/MM, pismo Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 25 maja 2010 r., ILPP1/443-232/10-5/BD). Jako nabywcę należy więc w fakturze wskazać szkołę, a jako odbiorcę – szkołę lub radę rodziców, ponieważ jest to techniczne wskazanie podmiotu odbierającego usługę lub towar w imieniu nabywcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy uczniowie, którzy są w oddziale sportowym muszą mieć badania lekarza sportowego co pół roku?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wygrywa konkurs na stanowisko dyrektora w innej szkole. jak powinno wyglądać jego przejście? (nauczyciel dyplomowany, umowa na czas nieokreślony).jakie obowiązują procedury? Szczególnie, jak rozwiązać stosunek pracy z tym nauczycielem? Czy na zasadzie przeniesienia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej organizuje "Lato w mieście" dla swoich uczniów i dzieci "zewnętrznych". Na czas udziału dzieci w zajęciach - podpisuje się umowę z rodzicami dzieci ( jest to dodatkowa opłata). Zajęcia prowadzą nauczyciele zatrudnieni w szkole. Czy taka szkoła ma prawo realizować powyższe zajęcia, zawierać umowy z rodzicami, pobierać opłaty - szczególnie w odniesieniu do dzieci "z zewnątrz" ? Jeśli nie - to jakie warunki musi spełnić, by te zajęcia zrealizować ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące możliwości organizacji wolontariatu w przedszkolu, gdzie wolontariuszem byłaby osoba niepełnoletnia (ósmoklasistka). Jaka jest podstawa prawna do takiej działalności oraz czy muszę pozyskać zgodę rodziców przedszkolaków do takich działań?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola miejskiego i mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Chodzi o to kto powinien umyć dziecko (przedszkolaka)w sytuacji zrobienia kupki w majtusie. Mając na uwadze, że rodzice mogą posądzić o molestowanie. Zarówno nauczycielki jak i pomoce nauczyciela, czy panie oddziałowe nie chcą myć dzieci w obawie właśnie o posądzenie o molestowanie. Bardzo Państwa proszę o pomoc i rozwiązanie tej sytuacji. W jaki sposób mam to rozwiązać? I kto w sytuacji kupki powinien wymyć dziecko - nauczyciel czy pomoc nauczyciela czy woźna oddziałowa?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe