Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinien wyglądać prawidłowy plan rozwoju wicedyrektora przedszkola, który chce rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego? Przy zmniejszonej ilości godzin pracy z dziećmi (do 10) oczywistym jest, że bardziej jest zaangażowany w koordynowanie pracy nauczycieli, przygotowywanie dokumentów itp., niż w pracę z dziećmi i w związku z tym nie może wykazać tylu propozycji działań z nimi. Czy taki stan rzeczy powinien mieć odzwierciedlenie w planie rozwoju zawodowego?
Treść planu rozwoju zawodowego wicedyrektora przedszkola ubiegającego się o stopień awansu nauczyciela dyplomowanego musi obejmować wszystkie wymagania niezbędne do uzyskania tego stopnia, dotyczące: wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy przedszkola, a przekładających się na pozytywne efekty pracy przedszkola; wykorzystywanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej; umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami oraz realizację co najmniej trzech z sześciu zadań wymienionych w § 8 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia MEN z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2013 r., poz. 393).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona na zastępstwo rozpoczęła z dniem 01.09.2012 r. staż na stopień nauczyciela kontraktowego. Jeżeli rozwiążę z tą nauczycielką umowę o pracę z dniem 01.06.2013 r., czy będzie można dokończyć procedurę związaną z awansem i nadać nauczycielowi stopień nauczyciela kontraktowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od dnia 1 września 2017 r. do dnia 23 października 2018 r. odbyła staż na stopień nauczyciela kontraktowego (w wymiarze 9 miesięcy z przedłużeniem za urlop macierzyński) Akt nadania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego uzyskała 11 stycznia 2019 r. Od września 2020 r. do sierpnia 2021 r. miała przerwę w zatrudnieniu. Od 1 września 2021 r. jest zatrudniona na czas nieokreślony. Kiedy, w jakim wymiarze i na jakich zasadach może rozpocząć staż na mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Wzór oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty,kontraktowego, mianowanego.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy poprawna jest podstawa prawna dotycząca awansu zawodowego nauczyciela ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego i mianowanego(art.9c ust.3 ustawy z 26 stycznia 1982r.-Karta Nauczyciela(Dz.U.z 2006r.Nr 97,poz.674 ze zm)?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym ze względu na młodą i nieliczna kadrę pedagogiczną, skład komisji kwalifikacyjnej dla nauczycieli na kontraktowego może być następujący: 1. dyrektor- przewodniczący, jednocześnie opiekun stażu , nauczyciel mianowany;
2. nauczyciel zatrudniony w przedszkolu - katecheta , nauczyciel mianowany (czy lepiej nauczyciel wychowania przedszkolnego kontraktowy , w trakcie stażu na mianowanego); 3. nauczyciel ze szkoły, informatyk, nauczyciel dyplomowany.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe