Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinien wyglądać prawidłowy wpis do dziennika grupy przedszkolnej - chodzi o wpis realizowanych tematów. Czy powinien cały dzień być podzielony na 5 części, czy wystarczy opisać jedynie realizowany temat, spacer, zabawy dowolne?
Przepisy § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, Dz.U. z 2014 r., poz. 1170 z późn. zm. jedynie ogólnie stanowią, że dziennik zajęć przedszkola dokumentuje przebieg pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi w danym roku szkolnym w oddziale oraz że wpisuje się w nim tematy zajęć. Szczegółowy sposób prowadzenia dziennika jest uzależniony od tego, czy i w jaki sposób w przedszkolu nadzoruje się realizację podstawy programowej oraz z postanowień statutu lub decyzji dyrektora, które nakładają na nauczycieli obowiązki w zakresie prowadzenia przedszkolnej dokumentacji. Pomimo, że przepisy do tego nie zobowiązują, to wewnętrzne regulacje mogą nakazywać dokonywanie w dzienniku wpisów obejmujących zarówno rodzaj zajęć (zabawa, zajęcia ruchowe lub na powietrzu, zajęcia dydaktyczne, czynności opiekuńcze, samoobsługowe lub organizacyjne, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, zajęcia rewalidacyjne dla dzieci niepełnosprawnych), jak i ich tematykę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W jakiej kolejności wpisujemy przedmioty w arkuszu ocen w technikum i zasadniczej szkole zawodowej?-przedmioty w zakresie rozszerzonym i przedmiot uzupełniający są wpisywane w planach nauczania w różnej kolejności.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel,wychowawca klasy I SP otrzymał polecenie wyjścia z klasą do kościoła na rekolekcje, sprawowania opieki nad uczniami i powrót z nimi do szkoły, aby kontynuować lekcje. Wszystko w ramach planowanych godzin. Czy może odmówić dyrektorowi? Co należy zrobić? Ewentualnie jakie konsekwencje wyciągnąć?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pełnię nadzór pedagogiczny( jestem na stanowisku kierowniczym) za dyrektora nie będącego nauczycielem (niepedagogicznego). W naszej placówce odbywają się wycieczki szkolne. Czy jako osoba pełniąca nadzór mogę podpisywać się pod kartą wycieczki zamiast dyrektora placówki?
I drugie pytanie- jeśli w placówce jest wicedyrektor (również niepedagogiczny) czy może on podpisywać dokumenty (karta wycieczki, dzienniki zajęć, inne). Czy wicedyrektor może prowadzić w zastępstwie dyrektora radę pedagogiczną?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jakie uchwały i zarządzenia powinien wydawać dyrektor Bursy Międzyszkolnej(jednostka samorządowa, feryjna)? Bardzo proszę o wykaz takich dokumentów gdyż sprawuję stanowisko kierownika ds. nadzoru pedagogicznego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy na prośbę rodzica można przeprowadzić egzaminy klasyfikacyjne już np. w styczniu? Chodzi o ucznia nauczanego domowo. Rodzic chce, by egzaminy odbywały się np. co miesiąc inny przedmiot.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe