Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinien wyglądać proces wydłużenia etapu edukacyjnego osoby w klasie VIII mającej orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Zarówno specjaliści jak i nauczyciele doradzają wydłużenie etapu chłopcu. Co należy po kolei wykonać?
Idealnym rozwiązaniem było by przygotowanie dla szkoły procedury na takie właśnie okazje, na podstawie przepisów rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 204, § 5 ust. 1, 2 i 4 ).
Wniosek o wydłużenie etapu kształcenia należy złożyć do Zespołu Terapeutycznego, którego zadaniem jest planowanie i koordynowanie udzielania uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dokonać tego może członek wyżej wymienionego Zespołu, nauczyciel wychowawca, rodzic lub opiekun prawny ucznia w terminie do 20 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego wydanie decyzji o wydłużeniu etapu edukacyjnego.
W celu wydłużenia uczniowi etapu edukacyjnego potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.
Do wniosku o wydłużenie etapu edukacyjnego kierowanego do Zespołu może być dołączona opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej lub inna dokumentacja (opinia pedagoga lub psychologa szkolnego).
Zespół na podstawie szczegółowej analizy osiągnięć edukacyjnych ucznia opracowuje opinię zespołu o wydłużeniu etapu (dotyczącą postępów ucznia, w której określa argumenty uzasadniające wydłużenie etapu edukacyjnego).
Przewodniczący Zespołu (wychowawca klasy) w terminie 3 dni przed planowanym posiedzeniem klasyfikacyjnym za I półrocze informuje Dyrekcję o wynikach pracy Zespołu i przedstawia Radzie Pedagogicznej uzasadnienie opinii o przedłużeniu etapu edukacyjnego na posiedzeniu klasyfikacyjnym za I półrocze roku szkolnego.
Rada Pedagogiczna podejmuje decyzję o wydłużeniu etapu edukacyjnego
w drodze uchwały.
Wychowawca klasy wpisuje w arkuszu ocen na pierwszej stronie adnotację dotyczącą wydłużenia etapu kształcenia wierszu: Informacja o wydłużeniu etapu edukacyjnego o następującej treści: Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia…. wydłużono etap edukacyjny na rok szkolny20../20..., zaś w tabeli Wyniki klasyfikacji rocznej wpisuje opinię o postępach ucznia, w której określa argumenty uzasadniające wydłużenie etapu edukacyjnego (taką jak we wniosku).W wierszu 5-SP, 16-GS,11-PP tejże tabeli wpisujemy: Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia…..wydłużono etap edukacyjny na rok szkolny 20../20… .
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki druk świadectwa ukończenia obecnej klasy 3 dawnej zasadniczej szkoły zawodowej obowiązuje? Jakie należy wydać uczniom zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Szanowny ekspercie - czy w związku z organizacją nowego roku szkolnego burmistrz ma prawo wydać zarządzenie w którym zawarty jest zapis:przyjęcia dziecka do danej klasy w trakcie roku szkolnego nie może skutkować podziałem klasy na grupy.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy pełnoletni uczeń, który nie uczęszcza na zajęcia religii, musi mieć etykę? A co jeśli nie chce uczęszczać na żadne z tych zajęć? Czy rezygnuje z nich w formie pisemnej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy na świadectwie szkolnym należy wpisać w miejscu przeznaczonym na zajęcia dodatkowe adnotację dotyczącą wychowania do życia w rodzinie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący zasugerował, aby w arkuszu organizacyjnym dokonać połączenia zajęć z plastyki i techniki w klasie V (10 uczniów) i klasie VI (13 uczniów) .Czy można tego dokonać? (podstawa prawna) Czy n-lowi, który z własnej inicjatywy chce prowadzić zajęcia w oddzielnych klasach, bez dodatkowego wynagrodzenia, można pozwolić na prowadzenia tych zajęć?( podstawa prawna)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe