Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinna wyglądać procedura oceny pracy dyrektora szkoły, której organem prowadzącym jest stowarzyszenie?
Procedura oceny pracy dyrektora szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie jest taka sama, jak w przypadku dyrektora szkoły lub placówki prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego. Jedyna różnica to taka, że o ocenę dyrektora nie może wnioskować organ sprawujący nadzór pedagogiczny ani rada rodziców (która w szkole lub placówce niepublicznej nie jest organem obligatoryjnym).
Z przepisu z art.6a ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2014r. poz.191 z późn. zm.) wynika, że przy dokonywaniu oceny pracy nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora w przedszkolu, placówce lub szkole, o której mowa w art.1 ust.2 pkt 2 tej ustawy, czyli:
1) zatrudnionego w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego,
2) zatrudnionego w przedszkolach niepublicznych, niepublicznych placówkach oraz szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych
- stosuje się przepisy art.6a ust. 4-10 ustawy Karta Nauczyciela oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego ( Dz.U. z 2012r. poz.1538).
Przykładowy dokument:
Procedura oceny pracy dyrektora szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony jest na czas nieokreślony w wymiarze 16/18 godz./tyg. (wynika to z siatki godzin) od 2.11.2011 przydzielono nauczanie indywidualne 3 godziny tygodniowo na czas określony do końca roku szkolnego 2011/2012, czy w miesiącu maju należy mu dać wypowiedzenie zmniejszające ilość godzin do 16/18 etatu czy automatycznie od 1 września 2012 ma 16/18 etatu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o udzielenie informacji oraz podstawy prawnej na temat realizacji religii w oddziałach przedszkolnych w szkole: grupa 5-latków i grupa 6-latków. Ile godzin? Kiedy można realizować? Czy te godziny są wliczone do 5-godz. czasu pracy oddziału przedszkolnego?
Proszę o wytyczne do planu lekcji uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej tj. zasady wg. których układa się plan lekcji zgodnie z higieną pracy. Dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany jest zatrudniony na 17/18- umowa o pracę na czas nieokreślony. Od połowy września "zwolniła się" jedna godzina, ale tylko do końca roku szkolnego. Czy jest obowiązek zmienienia mu formy zatrudnienia poprzez mianowanie?
- Rada pedagogiczna podjęła uchwałę opiniującą arkusz organizacji szkoły na rok szkolny 2019/2020.
W chwili obecnej rada pedagogiczna chciałaby zmienić swoją opinię (z pozytywnej na negatywną). Jak prawidłowo postąpić w tej sytuacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Kandydatami do szkoły ponadpodstawowej są uczniowie po edukacji domowej (szkoła w chmurze) Uczniowie Ci nie mają ocen na świadectwie z muzyki, plastyki, techniki i wychowania fizycznego. Jak ich potraktować, Nie zrealizowali podstawy programowej jak uczniowie po szkole stacjonarnej. Nie są zwolnieni decyzją dyrektora szkoły z zajęć.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe