Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak prawidłowo liczyć frekwencje ucznia w szkole policealnej? Uczeń powinien mieć 50% obecności na każdym przedmiocie. Jak liczyć frekwencje uczniowi, który uczniem szkoły nie jest od 1 września, lecz został przyjęty w późniejszym terminie. Czy liczymy wtedy frekwencje od daty przyjęcia czy od początku roku szkolnego?
Stosownie do art. 26 ust. 2 ustawy z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2082) niepubliczne szkoły, w których nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, otrzymują na każdego ucznia uczestniczącego w co najmniej 50% obowiązkowych zajęć edukacyjnych w danym miesiącu, z których uczeń nie został zwolniony na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 44zb ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r., poz. 2230) dotację z budżetu jednostki samorządu terytorialnego będącej dla tych szkół organem rejestrującym, w wysokości równej kwocie przewidzianej na takiego ucznia w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostki samorządu terytorialnego. Przepis art. 26 ust. 2 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych nie odnosi się do terminu przyjęcia ucznia/słuchacza do szkoły. Należy zatem uznać, że późniejszy termin przyjęcia jest nieistotny dla liczenia frekwencji, tzn. frekwencja nie jest liczona w proporcji od rzeczywistego przejęcia ucznia do szkoły. Należy uwzględniać cały cykl szkoleniowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń realizował klasę VI w innej szkole w trybie edukacji domowej. W związku z tym na świadectwie promocyjnym do klasy VII nie ma oceny z techniki, ponieważ w edukacji domowej nie przeprowadza się egzaminu klasyfikacyjnego z tego przedmiotu. Czy po przejściu do kolejnej placówki (do klasy VII w trybie stacjonarnym) powinien nadrobić technikę? Jeśli nie, to co należy wpisać takiemu uczniowi na świadectwie w momencie kiedy będzie kończył szkołę podstawową?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie stanowisko powinien zając dyrektor szkoły, jeżeli ojciec dziecka chce zabrać dziecko do innej szkoły, a matka nie wyraża na to zgody? Oboje rodzice mają pełne prawa rodzicielskie. Są w trakcie rozwodu.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Co powinno się znaleźć na świadectwie uczennicy kl. VI, która miała wystawioną ocenę klasyfikacyjną śródroczną z wf po I semestrze, a w drugim była zwolniona z tych zajęć? Ocena z I semestru czy zapis "zwolniona"?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy magister biologii może uczyć przyrody w szkole podstawowej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim związanym z ciążą, później do 24.06.2019 r. na urlopie macierzyńskim. Od 25.06 do 20.08.2019 r. będzie przebywać na urlopie wypoczynkowym - zaległym. Od 21.08 rozpocznie urlop wypoczynkowy bieżący.
Natomiast startowała w konkursie na stanowisko pracownika kadr (pracownik samorządowy) i została przyjęta (od 28 sierpnia 2019 r.). Ile urlopu przysługuje jej jeszcze w ramach umowy na stanowisku nauczyciela? Czy trzeba wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop czy można go przenieść na nową umowę (jednym z pracodawców będzie dyrektor szkoły, w której pracuje)? Jesteśmy szkołą feryjną.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe