Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak w szkole, w której nie ma biblioteki szkolnej można przechowywać darmowe podręczniki ministerialne? Czy można wyznaczyć gabinet i osoby odpowiedzialne do ewidencjonowania podręczników? Czy trzeba to ujmować w statucie czy tylko regulaminem?
Na podstawie art. 22aj ust. 2 UoSO czynności związane z zakupem podręczników, materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych i innych materiałów bibliotecznych oraz czynności związane z gospodarowaniem tymi podręcznikami i materiałami wykonuje dyrektor szkoły publicznej. W związku z tym dyrektor może wprowadzić regulamin, z którego wynika w jaki sposób, w jakich warunkach i przez kogo jest realizowane przechowywanie, wydawanie, ewidencjonowanie podręczników. Skoro powyższe zadania należą do dyrektora, nie powinny być określane w statucie. Natomiast w szkole niepublicznej zadania dyrektora określa statut (art. 84 ust. 2 pkt 3 UoSO) lub sam statut może zawierać uregulowania wskazanej materii, ponieważ art. 85b UoSO o wyposażeniu tych szkół w podręczniki nie odsyła do stosowania art. 22aj UoSO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na czas nieokreślony np. 5/18, 9/18 etatu należy się odprawa pieniężna w wyniku rozwiązania stosunku pracy z powodu zmian organizacyjnych szkoły powodujących zmniejszenie liczby oddziałów?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy na prowadzenie pracowni komputerowej (nie chodzi o prowadzenie lekcji, lecz np. wgrywanie w całej szkole programów antywirusowych, zakładanie sieci itp.) w szkole należy mieć wykształcenie pedagogiczne oraz zarządzanie siecią?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w wypadku przeprowadzania w jednej sali części pisemnej egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dla uczniów dwóch różnych typów szkół - np. technikum i uzupełniające liceum ogólnokształcące dla dorosłych można wypełnić jeden protokół przebiegu egzaminu dla obu typów szkół?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń naszej szkoły został przyjęty do niepublicznej szkoły podstawowej. Na dokumencie przysłanym do szkoły widnieje data przyjęcia 30 listopada, dokument wystawiono 12 grudnia, a do naszej szkoły potwierdzenie dotarło pocztą 17 grudnia. Z jaką data wystawić przekazanie i odpis arkusza, żeby było wszystko zgodne z prawem?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w rejestrze wyjść grupowych nauczycielki powinny wpisywać wyjścia na boisko i plac zabaw, które są gminne, nie przedszkolne jednak znajdują się przy samym przedszkolu? Dzieci nie muszą przechodzić przez ulicę, nie wchodzą nawet na chodnik.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe