Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka jest siatka godzin w reformie programowej dla liceum ogólnokształcącym oraz profilowanym? Czy jest gdzieś opublikowana?
Nie opublikowano jeszcze siatki godzin dla szkół ponadgimnazjalnych. Reforma dotyczy szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 23 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych
Załącznik nr 9 (dla liceum ogólnokształcącego)
Załącznik nr 11 (dla liceum profilowanego) – reforma będzie wprowadzana zgodnie z zapisami poniższego rozporządzenia:
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.
§ 7. 1. Podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkół ponadgimnazjalnych, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, określoną w załączniku nr 4 do niniejszego rozporządzenia, stosuje się:
1) począwszy od roku szkolnego 2012/2013, w klasach I liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum;
2) począwszy od roku szkolnego 2015/2016, w klasach I uzupełniającego liceum ogólnokształcącego i technikum uzupełniającego.
2. W pozostałych klasach szkół wymienionych w ust. 1, do zakończenia cyklu kształcenia w tych szkołach, stosuje się dotychczasową podstawę programową kształcenia ogólnego dla tych szkół, określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia, o którym mowa w § 4 ust. 2, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. W zależności od potrzeb i możliwości szkoły ponadgimnazjalnej, począwszy od roku szkolnego 2009/2010, we wszystkich klasach liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum, w których stosuje się dotychczasową podstawę programową kształcenia ogólnego dla tych szkół, dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej, może postanowić o stosowaniu dla przedmiotów: język obcy nowożytny, wychowanie fizyczne i etyka podstawy programowej kształcenia ogólnego dla tych szkół, określonej w załączniku nr 4 do niniejszego rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mamy nauczyciela, który chciał by uczyć w naszej szkole - Technikum chemii. Osoba ta ukończyła na wydziale matematyki, Fizyki i Techniki licencjat -1999 r. kierunek ochrona środowiska i magistra - 2001 kierunek ochrona środowiska oraz posiada przygotowanie pedagogiczne i stopień nauczyciela mianowanego. Jesteśmy w posiadaniu zaświadczenia z Uniwersytetu określający sylwetkę absolwenta oraz minimalne wymagania programowe dla przedmiotów podstawowych i kierunkowych, w którym jest opisany jako przedmiot podstawowy chemia i zawarte treści pokrywają się z podstawą programową nauki chemii w technikum. Czy taki nauczyciel ma kwalifikacje do nauczania chemii w zakresie podstawowym w Technikum
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy przy łączeniu na 8 godzin (pozostałe oddzielnie) wykazuję w arkuszu jako jeden, czy dwa oddziały? Proszę o umocowanie prawne.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej obowiązują rozporządzenia np. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dnia 30 kwietnia 2002 r.)? Jeśli nie, to proszę o podanie jakie obowiązują?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Przyjęłam ucznia z obwodu innej szkoły na prośbę jego rodziców do klasy II gimnazjum (pierwszą klasę realizował w szkole macierzystej).
Uczeń ten w ciągu roku szkolnego źle wychowawczo wpływał na swoich kolegów.Otrzymał upomnienie wychowawcy itp ,został promowany. Czy mogę go obecnie nie przyjąć do III klasy gimnazjum jeszcze raz podkreślam nie jest w obwodzie mojej szkoły.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Chcemy w szkole wprowadzić elektroniczną księgę protokołów. W jaki sposób mamy to wprowadzić w życie:zarządzeniem dyr., a może jest dokument to regulujący?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe